Zdrowe Żywienie

Zamiast herbaty i kawy… pokrzywa!

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że używki są złe, niezależnie czy mówimy o alkoholu i ...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Góry

O czym należy pamiętać w górach

Pamiętajmy, że pobyt w górach poza podziwianiem pięknych widoków naraża nas na niebezpieczeństwo. Nawet dla tych, którzy nie raz już przemierzyli długie szlaki. Dlatego warto zastanowić się, jak sprawić, aby pobyt na górskich szlakach był bezpieczny i nic negatywnego nas nie zaskoczyło.

Odpowiedni ubiór do wyjścia w góry - a przede wszystkim obuwie, które powinny posiadać cechy ochronne stóp i usztywniające staw skokowy. Dzięki odpowiedniemu obuwiu unikniemy skręceniu kostki na śliskich i nierzadko mokrych górskich szlakach.

Warto nie zapomnieć o ubraniu nieprzemakalnym, a jeśli takiego nie posiadamy, za niewielkie pieniądze powinniśmy się zaopatrzyć w pelerynę.

Kontakt w razie wypadku - warto wziąć ze sobą telefon komórkowy, z którego szybko możemy wezwać pomoc, a także posiada funkcję lokalizującą naszą pozycję. Przed wyjście w góry, konieczne jest również poinformowanie osób trzecich o naszej wyprawie i planowanym zejściu

Zachowanie ostrożności - Pozostałości śniegu, kamienie, obsunięcia - na szlakach górskich w wyższych partiach gór często zalega śnieg, a luźno położone kamienie występują bardzo często. Nie powinniśmy także schodzić z wyznaczonych szlaków.

Miejmy na uwadze, że wyjścia w wysokie partie gór powinny odbywać się z osobą posiadającą duże doświadczenie
.

 

Komentarze  
  •  
  •  

#1 Feliks83 » 2014-07-08 19:56
0 +−

w weekend byliśmy w górach, a dokładniej Tatry:
Palenica Białczańska > Dolina Pięciu Stawów > Szpiglasowy Wierch > Morskie Oko > Palenica Białczańska
Trasa miała około 25km długości i 1400 metrów podejść
Piękne widoki.
Jednak nawet w Lipcu na wysokości ponad 1800 metrów zalegał śnieg, trzeba zdawać sobie sprawę, że to nie spacerek po lesie. Odpowiedni ubiór, przygotowanie kondycyjne, oraz zapasy energetycznej żywności to podstawowe rzeczy o których należy pamiętać.
Cały trud, wszystko zostaje wynagrodzone, jak staniemy na Szpiglasowym Wierchu i popatrzymy w dół, niezapomniane wrażenia, w oddali Morskie Oko, Czarny Staw, "obok" widok na stawy w Dolinie Pięciu Stawów, a obracając głowę widzimy piękny Staw Gąsienicowy

Trasa jedna z łatwiejszych Wysokich Tatr, jednak nawet tutaj niebezpiczeństwo czyha na każdym kroku

Do zobaczenia na szlakach!

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates