Zdrowe Żywienie

Bądż fit na wiosnę!

Choć za oknem jeszcze śnieg w powietrzu czuć już nadchodzącą wiosnę. Zbliża się czas ...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Aktywnie

Ruch to zdrowie

Na pierwszy rzut oka spędzanie czasu w Internecie nie ma nic wspólnego z aktywnością fizyczną.

 

Jednak badania, które zostały przeprowadzone, udowodniły, że ludzie spędzający czas w Internecie, a dokładniej przeglądając treści związane z aktywnością fizyczną w niedługim czasie chciały sprawdzić się w rzeczywistości.


Gdy zachęca nas osoba bliska, program telewizyjny czy właśnie witryna internetowa skuteczność jest podobna. Obecnie jednak panuje przekonanie, że surfowanie w sieci oddala nas od ruchu.

 


Badanie zostało przeprowadzone przez Archives of Internal Medicine na około dwustu pięćdziesięciu osobach, którzy zostali przypisani do jednej z trzech grup.

Do pierwszego działu należały osoby, którym polecono korzystanie z witryny internetowej na temat aktywności fizycznej sporządzonej przez naukowców. Użytkownicy logowali się do witryny i zdawali częste relacje.


Dla drugiej grupy przygotowano kilka stron o tematyce fitnessu i aktywności fizycznej i polecono im we własnym zakresie wyszukanie informacji.


Ostatniej grupie przekazywano  informacje tematyczne bezpośrednio drogą elektroniczną na skrzynkę pocztową.


Wyniki badań pokazały, że osoby z pierwszej i trzeciej grupy, gdzie informacje docierały bezpośrednio  ćwiczyli tylko nieznacznie dłużej, niż osoby z drugiej grupy, którym przekazano linki do stron o fitnessie i aktywności fizycznej.

Bez uświadomienia społeczeństwa , jak ważna jest aktywność fizyczna nawet najbardziej bezpośrednie formy przekazu nie odniosą sukcesu.
Wszystkich bardzo zachęcamy do ruchu, a szczególnie osoby starsze. Kilkunastominutowy jogging na początek w zupełności wystarczy.

Artykuły o podobnej tematyce:

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates