Zdrowe Żywienie

W walce o lepszą kondycję

Niejednokrotnie podczas rutynowych czynności, takich jak wchodzenie po schodach czy bieg do autobusu, dostajemy za...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Aktywnie

Obóz windsurfingowy to przede wszystkim doskonała zabawa. Bez względu na to czy wybiera się na niego cała rodzina, nastolatek czy też student z pewnością doceni szereg atrakcji pozwalających na aktywny wypoczynek. Czego możemy spodziewać się na obozie windsurfingowym i jak się do niego przygotować?


Obozy windsurfingowe
to okazja do tego, aby poznać ciekawych ludzi i zdobyć nowe umiejętności. W zależności od wieku uczestnika lub uczestników a także ich umiejętności wybieramy jeden z kilku ich wariantów. Najpopularniejsze są obozy windsurfingowe dla studentów oraz dla dzieci i młodzieży. Zdarzają się również te przeznaczone dla całych rodzin.


Obóz windsurfingowy dla studentów

Czas jego trwania uzależniony jest od preferencji uczestników. Zwykle jest to od 7 do 10 dni, ale też zdarzają się obozy krótsze np. 5 dniowe czy dłuższe np. 14 dniowe. Jeśli zależy Ci na tym, aby podszkolić swoje umiejętności albo dobrze nauczyć się podstaw windsurfingu minimalny czas trwania obozu powinien wynosić przynajmniej 7 dni. Warto też wiedzieć, że obozy windsurfingowe dla studentów nie są wcale przeznaczone wyłącznie dla osób studiujących. Z powodzeniem mogą się na nie wybrać również Ci, którzy nie rozpoczęli jeszcze nauki na uczelni wyższej lub Ci, którzy naukę już zakończyli. Przedział wiekowy osób uczestniczących w tego typu obozie to zwykle 17-27 lat. Z uwagi na fakt, że obozy dla studentów przeznaczone są dla osób pełnoletnich nie ma na nich opieki wychowawczej. Jeśli zatem wybiera się na niego 17-latek musi posiadać pisemną zgodę rodzica. 

Warto też wiedzieć, że obóz windsurfingowy to doskonała okazja do tego, aby wypróbować dobry sprzęt i sprawdzić, jak sprawuje się on w realnych warunkach. 


Obóz windsurfingowy dla dzieci i młodzieży


Tego typu obozy przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Oprócz standardowej opieki instruktora, który pozwoli na zdobycie praktycznych umiejętności uczestnicy są także objęci opieką wychowawczą. Obóz jest świetną okazją do usamodzielnienia dziecka. Doskonała zabawa i mnóstwo wrażeń sprawią, że tęsknota za domem nie będzie tak dotkliwa.


Co ze sobą zabrać?

Przede wszystkim dobry humor i pozytywne nastawienie. Jeśli Twoja kondycja nie należy do najlepszych na kilka tygodni przez wyjazdem zadbaj też o jej poprawę. Na obóz zabieramy natomiast zwykle namiot, karimatę i śpiwór, strój kąpielowy, klapki plażowe, okulary przeciwsłoneczne oraz krem z filtrem, nakrycie głowy, kurtkę przeciwdeszczową i komplet ubrań przeznaczonych na ciepłe oraz chłodniejsze dni. Słowem samo przygotowanie nie odbiega zbytnio od standardowego wyposażenia urlopowego.

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates