Zdrowe Żywienie

8 powodów dlaczego rzodkiewka jest sprzymierzeńcem naszego zdrowia

Rzodkiewki zwiększają odporność organizmu – są bogate w witaminę C. Dzięki zawierającym związkom...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Jakich produktów unikać przy leczeniu in vitro?

Terapia in vitro nazywana jest zapłodnieniem pozaustrojowym lub sztucznym zapłodnieniem. W warunkach laboratoryjnych dochodzi do...

Kosmetyki

Tipy, Porady, Ćwiczenia Fitness, Wellness

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Ćwiczenia na płaski brzuch

Ćwiczenia na piękny, płaski brzuch są najchętniej wykonywanymi zestawami ćwiczeń. Powtarzane regularnie serie pozwalają konsekwentnie wzmacniać mięśnie brzucha i cieszyć się stopniową poprawą jego wyglądu.

Ćwiczenia takie można wykonywać nawet przed telewizorem, gdyż domowy trening w niczym nie utrudnia korzystania z tej popularnej rozrywki. Domowy trening rozpoczyna się od rozgrzewki. Bieg w miejscu, seria skłonów oraz kilka pajacyków to najlepsze wprowadzenie do dalszego treningu, a jednocześnie bardzo dobry sposób na rozruszanie wszystkich grup mięśni.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Trening personalny

Chcesz wzmocnić mięśnie i popracować nad sylwetką? Skorzystaj z usług trenera personalnego, który opracuje dla Ciebie indywidualny plan zajęć. Od upragnionego celu dzielą Cię zaledwie 3 kroki!

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną

Piłka gimnastyczna jest zdecydowanie większa od standardowej piłki do gry w siatkówkę, czy koszykówkę. Dzięki temu możemy przy jej pomocy wykonać wiele, zbawiennych dla naszego zdrowia ćwiczeń. Już kilkanaście minut dziennie obcowania z piłką gimnastyczną jest w stanie poprawić nasze samopoczucie, a także ukrwienie organizmu. Przekonaj się jakimi jeszcze zaletami charakteryzuje się trening z piłką gimnastyczną.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Trampoliny JUMPitFitness na trampolinach jest w modzie! Cały świat skacze. Dlaczego? Spalamy do 1000 kalorii podczas godzinnego treningu, poprawiamy kondycję i świetnie się bawimy. Poznajcie fenomen trampolin.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Trening personalnyAktywność fizyczna staje się coraz popularniejszym trendem. Każdego roku więcej ludzi wstaje z kanapy, aby pójść na basen, siłownię czy potrenować z internetową trenerką. Wielu z nas samodzielnie układa sobie plany treningowe i je wykonuje. Niektórzy wolą jednak skorzystać z pomocy trenera osobistego. Kim on jest i czym dokładnie się zajmuje?

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Jak skutecznie obudzić się?

Dzięki porannej gimnastyce pomożesz Twojemu organizmowi w całodobowej przemianie materii, dzięki której chudniemy najwięcej.

Nie każdy niestety ma czas na popołudniowe wyjście na fitness lub siłownię, więc polecamy kilka prostych ćwiczeń o poranku:

 • przeciąganie się o poranku

Proces wstawania z reguły nie należy do przyjemnych. Możemy to jednak zmienić. Wstawaj powoli, wykonuj przy tym proste ćwiczenia jak rozciąganie, przeciąganie, wyginanie  na wiele sposobów. Odsłoń zasłony, pozwoli to na wprowadzenie promieni słonecznych do pokoju co również Cię pobudzi

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Buty na fitness - porady, Jakie wybrać?

Dobór butów na fitness to jedna ważniejsza z rzeczy, nad którą powinieneś się zastanowić. Na rynku mamy możliwość ogromnego wyboru, więc trafny wybór nie jest łatwy. Pamiętajmy, że dobrze dobrany but sportowy kupujemy nie na jeden sezon, a na kilka lat. But powinien być przeznaczony tylko do treningu na sali fitness więc będzie nam służył naprawdę długo.

Które buty są najlepsze do treningu fitness? Zwróćmy uwagę na kilka kluczowych rzeczy dobierając obuwie na fitness:

 1. Podeszwa obuwia do fitness powinna być cieńsza niż w butach do biegania i bardziej elastyczna
 2. Obuwie do treningu fitness nie musi posiadać zaawansowanych systemów amortyzacji, ponieważ profesjonalne sale fitness wyposażone są w odpowiednią podłogę pochłaniającą wstrząsy, taka podeszwa wskazana jest tylko dla osób o dużej masie ciała po to by zmniejszyć obciążenie stawów.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Spośród nowoczesnych zawodów dających duże możliwości rozwoju kariery, profesja instruktora fitness jest szczególnie warta zainteresowania. Kto może sprawdzić się w tym fachu i jakie należy spełnić warunki, aby móc pracować jako instruktor fitnessu?

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Ćwiczenia fizyczne stają się coraz popularniejsze. Najlepsze jest to, że ilość osób, które chcą je wykonywać systematycznie rośnie. Ich motywacja do wykonywania ćwiczeń jest naprawdę bardzo różna. Niektóre osoby robią to, gdyż mają zbyt wiele wolnego czasu, inne dlatego, że chcą zgubić zbędne kilogramy, a jeszcze inne, bo chcą uzyskać lepszą kondycję lub poprawić swoje samopoczucie i zdrowie.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Plan treningowy dla początkujących zakłada budowanie masy mięśniowej na podstawie ćwiczeń podstawowych. Wymieniając (ogólny podział, patrząc na sylwetkę), od głowy w dół, na ich podstawie dobieramy odpowiednie ćwiczenia:

 

 • 1) mięśnie obręczy kończyn górnych:

a) mięsień obojczykowy tzw. „kaptur” (będzie później rozwinięcie tego terminu)
b) mięsień naramienny (potocznie nazywany barkami)
c) mięśnie ramion:
- mięsień dwugłowy (bicepsy)
- mięsień trójgłowy (tricepsy)
- przedramiona

 

 • 2) mięśnie obręczy kończyny dolnej:

a) mięśnie ud:
- czworogłowy uda (jest jednym z grupy mięśni przednich, tylko on na razie nas interesuje)
- dwugłowy uda (należy do grupy mięśni tylnych)

 

 • 3) korpus:

a) grzbiet (plecy)
b) mięśnie brzucha (rozwinięte, odpowiednio zbudowane noszą miano „kaloryfer”)


Będziemy się odwoływać do powyższych wyliczeń w formie opisu:

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Ćwiczenia na kręgosłup wzmocnią twoją kondycję i stan zdrowia. Dbając o prawidłową postawę będziemy mogli bez trudu biegać, skakać, zginać się i tańczyć! Prosty zestaw ćwiczeń pozwoli ci zadbać o plecy i cieszyć się świetną formą. Zacznij od dziś!

Pamiętam, że jako dziecko, mama upominała mnie, bym się nie garbiła. Nie lubiłam takich uwag. Teraz wiem jak bardzo były pożyteczne i jak ważny jest kręgosłup, dlatego powinnyśmy gimnastykować się każdego dnia, by nie dopuścić do "niepotrzebnego" bólu.

Zawsze powinniśmy ćwiczyć w przewietrzonym pokoju. Załóż lekki strój, najlepiej z naturalnego włókna. Zdejmij buty. Ćwicz na leżąco, ćwiczenia powtarzaj po 20-30 razy.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Szukasz dobrego sposobu na to, aby zrzucić nadmierne kilogramy? A może chcesz uzyskać wymarzoną rzeźbę brzucha i pośladków? Do dyspozycji masz wiele różnych dyscyplin sportowych, dzięki którym można osiągnąć zamierzony cel. Jedną z najbardziej popularnych jest fitness – doskonały dla każdej kobiety niezależnie od wieku i kondycji.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Trening interwałowy stanowi formę treningu fizycznego polegającą na przeplataniu odcinków o wysokiej intensywności z odcinkami o niższej intensywności. Wbrew pozorom nie jest to rodzaj wysiłku zarezerwowany jedynie dla osób zaawansowanych – wykonywać może go każdy, pod warunkiem, że stosownie dobierze jego intensywność.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Kluby fitness cieszą się ostatnimi czasy dużą popularnością, z racji tego iż sport uprawia coraz większa ilość Polek i Polaków. Po świętach czy weekendach, które obfitowały w dużą ilość, niekoniecznie zdrowego, jedzenia, czas na to by to wszystko zrzucić. Jednak to w ile tygodni, miesięcy czy lat zebraliśmy tłuszczu tyle samo lub dłużej będziemy to zrzucać.

Zajęciami fitness interesuje się coraz więcej osób. Sami możemy to zauważyć po ilości biegaczy na osiedlu lub w pobliskim klubie. Warto zainteresować się jakimkolwiek sportem, by zrzucić nadmierne kilogramy po obżarstwie, ciąży czy chorobie. Należy spróbować wszystkiego po trochu, by przekonać się, że sport może stać się naszym hobby i częścią życia.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

ćwiczenia korzystne dla mężczyzn nie muszą równie dobrze wpływać na kobiety

W związku ze światową epidemią otyłości coraz częściej słyszy się nawoływania do zmiany diety i zwiększenia aktywności fizycznej. Okazuje się jednak, że ćwiczenia korzystne dla mężczyzn nie muszą równie dobrze wpływać na kobiety.

Nasze wyniki sugerują, że płeć może się przyczyniać do różnic w funkcjonowaniu sercowo-naczyniowym osób z cukrzycą typu 2. U mężczyzn po [4-miesięcznym] treningu dotleniającym następowała poprawa, której nie odnotowano u kobiet - opowiada prof. Jill Kanaley z University of Missouri.

Amerykanie monitorowali reakcje sercowo-naczyniowe, m.in. tętno i ciśnienie, ok. 75 otyłych kobiet i mężczyzn z cukrzycą typu 2. Poza tym zastosowano 3-minutowy test ściskania przedmiotu (proszono o zaciskanie pięści z napinaniem mięśni przedramion).

Test ściskania pokazał, że korzyści zapewniane przez ćwiczenia różnicują się ze względu na płeć, co szczególnie dobrze widać w populacji z cukrzycą typu 2. Biorąc pod uwagę wysoką śmiertelność pacjentów z cukrzycą typu 2., zwłaszcza kobiet, budzi to spore obawy.

 

Tipy / Porady / Ćwiczenia

W Polsce zapanowała moda na fitness i z każdym dniem powiększa się grono miłośników codziennej dawki aktywności fizycznej. Ćwiczą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Powstają kolejne inspirujące ćwiczących treningi, które angażują maksymalnie dużą ilość mięśni.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Lato jest doskonałą okazją do ruchu – to szansa dla największych leniuchów, aby wyjść na zewnątrz i wypróbować nowych aktywności! Słońce ogrzewa Ziemię, a dni są dłuższe – warto zatem wybrać się na zewnątrz i skorzystać z panujących warunków, aby zadbać o swoje ciało i umysł.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Zapotrzebowanie na węglowodany

Dla prawidłowej pracy organizmu niezbędne jest dostarczenie mu wszelkich składników odżywczych uczestniczących w licznych przemianach biochemicznych. Wśród tych składników najważniejszymi są białka, węglowodany i tłuszcze. Węglowodany to główne składniki energetyczne w naszej diecie. Dostarczają one glukozy, a więc paliwa niezbędnego do pracy mięśni, które użytkowane jest na bieżąco oraz magazynowane w postaci glikogenu w mięśniach oraz w wątrobie. Oczywistym jest fakt, że zapotrzebowanie na glukozę wzrasta wraz z intensywnością wysiłku fizycznego.

 

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Nie musi być umięśniony, ale płaski, zgrabny brzuch to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Problemem jest odkładający się na brzuchu nadmiar tkanki tłuszczowej, co jest bezpośrednim następstwem nieprawidłowej diety. Nadwyżki kaloryczne dostarczane organizmowi, czyli większa ilość energii niż organizm jest w stanie zużytkować, jest magazynowany w całym ciele w postaci tłuszczu.

 

Należy więc zrewidować codzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Warto także zadbać, aby dostarczane organizmowi z pokarmem kalorie przynosiły uczucie sytości, przez co ograniczone zostanie podjadanie między posiłkami.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Kondycja fizyczna - porady

Sprawność fizyczna oznacza, że ​​organizm jest nie tylko zdrowy i stosunkowo wolny od chorób i urazów, ale to, że pracuje w optymalnym stanie. Ten stan rzeczy możemy osiągnąć poprzez spożywanie żywności, która nie tylko była by zdrowa, ale że również dostarcza niezbędnych składników odżywczych, aby utrzymać kondycję.

Musisz zaopatrzyć swój układ krążenia, tak, aby skutecznie dostarczyć mu tlenu i substancji odżywczych do mięśni i mózgu.

Pytania które mogą się nasunąć?
- Jak dzięki odżywianiu można pomóc swojej kondycji?
- Jaką rolę mają mięśnie w kondycji?Odżywianie
Dobra sprawność fizyczna zaczyna się od dobrego odżywiania. Musisz jeść odpowiednie jedzenie i unikać takich rzeczy jak żywność z nadmiarem "złych" tłuszczów.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Sportowy tryb życia - Co robić, aby czuć się lepiej?!

 • 1. Staraj się przynajmniej jedną godzinę dziennie aktywnie spędzać czas. Czy to na prace wokół domu, czy ćwiczenia, bieganie.

 

 • 2. Połącz trening mięśni z treningiem wzmocnienia układu krążenia, dzięki czemu wspomożesz serce i poprawisz kondycję ciała.

 

 • 3. Trening interwałowy

Dzięki treningowi interwałowemu poprawisz wydolność układu krążenia i spalisz zbędne kalorie. Trening interwałowy wymaga przemiennej intensywności treningu - wysokiej i niskiej.

 • 4. Zwiększenie masy mięśniowej

Podczas ćwiczeń podnoś ciężary na tyle ciężkie, aby maksymalnie dokonać 12 powtórzeń. Pozwól mięśniom na przynajmniej jeden dzień odpoczynku między ćwiczeniami.

 • 5.Rozgrzewka

Zawsze należy zacząć od rozgrzewki. Kilka minut głębokiego oddychania, a następnie delikatne rozciągnięcie głównych grup mięśni, co sprawi, że

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Fitness dla mózgu
Amerykańscy badacze odkryli, że osoby starsze, które regularnie używają specjalnych programów komputerowych do tzw. fitnessu mózgu, wykazują znacznie lepszą pamięć i większe umiejętności językowe.

Zespół pod kierunkiem dr Karen Miller i dr Prabha Siddarth z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA) zaprosił do badania 69 starszych osób - emerytów z Kalifornii - nie wykazujących objawów demencji. Średni wiek uczestników wynosił 82 lata.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Wiosenne przebudzenie

Tegoroczna zima rozpieszczała narciarzy zaśnieżonymi stokami. Amatorki łyżew również skorzystały w pełni z wyjątkowo długiego sezonu. Niestety niskie temperatury i brak światła słonecznego nie pozostają bez wpływu na samopoczucie. Jak przywrócić siły witalne na wiosnę? Podpowiadamy 5 sposobów na odświeżenie ciała i duszy. Czas na wiosenne przebudzenie!

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Dzisiaj bardzo popularne jest dbanie o sylwetkę, o zdrowie, o wygląd estetyczny. Te walory są również bardzo eksponowane w mediach, jeszcze wyraźniej widoczne jest zwracanie na to uwagi za granicą, dlatego tak chętnie naśladujemy wzorce, jakimi są gwiazdy lub staramy się pomóc w tym komuś.

Jednak nie jest to takie proste, ponieważ, aby trenować sylwetkę lub charakter trzeba się na tym dobrze znać. Nie wystarczy komuś powiedzieć, że ma biegać rano i wieczorem.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Wagi Sencor

Zimą, chowając się pod warstwami swetrów i płaszczy zwykle pozwalamy sobie na przybranie kilku kilogramów, wierząc, że wiosną dieta-cud skutecznie nas ich pozbawi. To błąd!

Warto cały rok systematycznie kontrolować swoją wagę. W ten sposób unikniemy groźnej dla zdrowia i niestety coraz powszechniejszej u nas otyłości. Pomogą tam w tym wagi od firmy Sencor.

Nie ukrywajmy – zimą wielu z nas odpuszcza sobie dietetyczny reżim na rzecz ciast, ciasteczek, ale także wigilijnych potraw czy kalorycznego alkoholu podczas karnawałowych przyjęć.

 

Tipy / Porady / Ćwiczenia

CoreWellness

Mięśnie dna miednicy to często nieznane, ale bardzo ważne elementy ciała kobiety. Osłabione mogą powodować bóle pleców i nietrzymanie moczu, a także pogarszać jakość życia seksualnego. Ekspert kampanii „CoreWellness – wewnętrzna siła” wyjaśnia dlaczego ważny jest trening tej partii mięśni, a trener fitness podpowiada jaką technikę wybrać.

1. Co to są mięśnie dna miednicy?


Prof. Jan Kotarski, ginekolog, ekspert kampanii “CoreWellness – wewnętrzna siła”: Mięśnie dna miednicy są “zawieszone” między kością łonową a ogonową.

 

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Fitness

Kreowany w mediach kult piękna, którego nieodłączna częścią jest sylwetka w rozmiarze xs sprawia, że siłownie są z roku na rok coraz liczniej uczęszczane, a na ulicach można spotkać tylu rowerzystów lub ludzi uprawiających jogging ilu nie było widać nigdy wcześniej. Wszyscy chcą być fit.

 

Ale czym właściwie jest to bycie fit?

W marcu zaliczę wszystkie treningi. Jak skończę to dopiero będę fit. Rraczej nie.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Nieprawidłowa postawa ciała

Terminy jak mięsnie szyi, poziom ciśnienia krwi oraz puls są między sobą w pewny sposób związane.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Neurony

Sprawny umysł to marzenie każdego z nas. Niestety nasz mózg, podobnie jak wszystkie inne narządy, z wiekiem pracuje coraz gorzej. Aby zapewnić mu dobrą formę na dłużej, warto w porę o niego zadbać. W jaki sposób?

 

Oto kilka porad dla tych, którzy chcą zapewnić sobie sprawność intelektualną do późnej starości.

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Troska o zdrowie to dla wielu z nas najważniejsza sprawa w życiu. Każdy z nas chce się przecież cieszyć dobrą formą i sprawnością aż do późnej starości. Czy istnieje sposób na zachowanie wspaniałej formy? Tak. Receptą sprawdzoną jest codzienna aktywność fizyczna, dzięki której każdy z nas może poprawić stan swego zdrowia i przedłużyć młodość organizmu.

Zdrowie, Ciało, Umysł

Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Szkła kontaktowe dzielą się na dwie grupy: soczewki jednorazowe i soczewki miesięczne. Pierwsze z nich...

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates