Zdrowe Żywienie

Czym jest zielona kawa i jak działa?

Przyzwyczajeni jesteśmy do picia czarnej kawy - przyrządzamy ją na różne sposoby i nie ...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Nie musi być umięśniony, ale płaski, zgrabny brzuch to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Problemem jest odkładający się na brzuchu nadmiar tkanki tłuszczowej, co jest bezpośrednim następstwem nieprawidłowej diety. Nadwyżki kaloryczne dostarczane organizmowi, czyli większa ilość energii niż organizm jest w stanie zużytkować, jest magazynowany w całym ciele w postaci tłuszczu.

 

Należy więc zrewidować codzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Warto także zadbać, aby dostarczane organizmowi z pokarmem kalorie przynosiły uczucie sytości, przez co ograniczone zostanie podjadanie między posiłkami.

Lepszy będzie więc pełnowartościowy posiłek złożony z białka, węglowodanów złożonych i warzyw, niż tak samo kaloryczny batonik, po którym po chwili pojawi się ochota na następny.

 

Ważny jest także ruch, przede wszystkim ćwiczenia typu kardio - podnoszące tętno do minimum 130 uderzeń serca na minutę. W takim tempie następuje spalanie tłuszczu. Poleca się bieganie, pływanie, jazdę na rowerze. Mięśnie brzucha wzmacnia się wykonując tradycyjne brzuszki.

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates