Zdrowe Żywienie

Sól jest niezbędna do życia

Nie solone nie smakuje. Natomiast słone jest nie zdrowe – tak mówi wielu dietetyków. ...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Wagi Sencor

Zimą, chowając się pod warstwami swetrów i płaszczy zwykle pozwalamy sobie na przybranie kilku kilogramów, wierząc, że wiosną dieta-cud skutecznie nas ich pozbawi. To błąd!

Warto cały rok systematycznie kontrolować swoją wagę. W ten sposób unikniemy groźnej dla zdrowia i niestety coraz powszechniejszej u nas otyłości. Pomogą tam w tym wagi od firmy Sencor.

Nie ukrywajmy – zimą wielu z nas odpuszcza sobie dietetyczny reżim na rzecz ciast, ciasteczek, ale także wigilijnych potraw czy kalorycznego alkoholu podczas karnawałowych przyjęć.

 

Problem zaczyna się, kiedy przychodzi wiosna, a my zostajemy z dodatkowymi kilogramami. Nerwowo przeglądamy kolorowe gazety w poszukiwaniu tegorocznego hitu – diety-cud. To błędne koło. Takie wahania wagi rozregulowują metabolizm, co najczęściej prowadzi do tzw. „efektu jojo”, który następuje po każdej próbie zrzucenia wagi.Dużo zdrowsze, a więc i lepsze dla naszego organizmu jest kontrolowanie tego, co ląduje na naszym talerzu i utrzymywanie wagi na stałym poziomie. Pomoże nam w tym proste urządzenie znajdujące się w wielu polskich domach – waga łazienkowa.

Firma Sencor przygotowała kilka propozycji tych urządzeń. W jej ofercie znajdziemy zarówno te prostsze modele, jak i wagi z zaawansowanymi funkcjami, takimi jak pamięć wyników kilku osób z automatyczną identyfikacją użytkownika czy graficzne pokazywanie zawartości tkanki tłuszczowej. Istnieje również możliwość wprowadzenia danych personalnych takich jak wiek, wzrost czy płeć. Niezwykle przydatną opcją jest także mierzenie zawartości procentowej tkanki tłuszczowej, wody i tkanki mięśniowej, co często spotyka się w siłowniach i klubach fitness. Pozwala to na precyzyjne określenie „składu procentowego” naszego ciała, co może np. prowadzić do diagnozy zbyt wysokiej zawartości tkanki tłuszczowej i konieczności przejścia na niskotłuszczową dietę.

Każde z urządzeń Sencor jest także zaprojektowane w ciekawy, designerski sposób i będzie pasować do każdej nowoczesnej łazienki.

 

Tematy:

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates

Polecamy