Zdrowe Żywienie

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Tipy / Porady / Ćwiczenia

W Polsce zapanowała moda na fitness i z każdym dniem powiększa się grono miłośników codziennej dawki aktywności fizycznej. Ćwiczą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Powstają kolejne inspirujące ćwiczących treningi, które angażują maksymalnie dużą ilość mięśni.

 

Fitness wyszedł z sal treningowych oraz siłowni wprost do polskich domów, gdzie masa ludzi ćwiczy korzystając z treningów nagranych przez trenerów osobistych. Można je kupić na płytach, znaleźć w Internecie bądź skorzystać ze znacznie bezpieczniejszej metody uprawiania fitness pod okiem trenera podczas zajęć. Skoro już padło słowo bezpieczeństwo trzeba zaznaczyć, że to najistotniejsze na czym powinniśmy trenując skupić swoją uwagę. Efekty ćwiczeń z pewnością prędzej czy później się pojawią, natomiast o bezpieczeństwo powinniśmy dbać na każdym etapie treningu. Źle wykonywane ćwiczenia oraz nieodpowiednie obuwie mogą sprawić, że fitness nie będzie źródłem przyjemności i zgrabnej sylwetki, ale stanie się drogą do bolesnego urazu, który może nas na długi czas wykluczyć z większej aktywności fizycznej. Jak zatem zadbać o swoje bezpieczeństwo? Zacznijmy od doboru odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępowała ani utrudniała wykonywania ruchów. Zainwestujmy także w naprawdę dobrej jakości buty treningowe. Nie ćwiczy boso, ani też w zwykłych trampkach bowiem takie nierozsądne zachowanie może skończyć się poważną kontuzją np. w obrębie stawu skokowego. Dobierzmy naprawdę dobrej jakości obuwie sportowe przeznaczone właśnie do fitnessu. Największe firmy produkujące buty sportowe tworzą specjalne buty przeznaczone właśnie do wykorzystania podczas treningów na sali czy też w domu. Ćwiczenie bez odpowiednich butów to wbrew pozorom naprawdę duże ryzyko, dlatego nie warto oszczędzać na odpowiednich butach fitness - przykłady.

Kiedy już zakupimy odpowiednią odzież oraz obuwie przeznaczone na trening dobrze zacząć swoją przygodę ze sportem pod okiem wykwalifikowanego trenera, który pokaże jak wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia i na wczesnym etapie wyłapie wszystkie nasze niedociągnięcia i błędy które mogą być przyczyną urazów. Po kilku treningach z trenerem swobodnie możemy zacząć ćwiczyć w domu bogatsi w wiedzę na temat prawidłowego wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Komentarze  
  •  
  •  

#1 Marek45 » 2014-12-09 12:58
0 +−

Świetny artykuł! Muszę przyznać, że ja też ostatnio zacząłem biegać. Lata płyną, ja nie młodnieję, a wręcz przeciwnie starzeję się i zacząłem to zauważać. Bieganie jest proste i nie trzeba stać w korkach, żeby dojechać na siłownię. Początkowo myślałem, że buty, czy inne rzeczy do biegania to zbędna inwestycja, bo przecież mam jakieś stare dresy i adidasy, ale z czasem przekonałem się, że to nie najlepsze wyjście z sytuacji. Po pierwsze po drodze mijałem wystylizowanych biegaczy, po drugie już po tygodniu biegania moje nogi zaczęły odpadać, a to oczywiście przez bardzo niewygodne obuwie. Teraz stawiam na dobre buty, wygodne i ciepłe spodnie, zwłaszcza w okresie zimowym. Po za tym dobrze sprawdza się bluza, rękawice i opaska chroniąca przed zimnem. Wszystko kupiłem w sowim ulubionym sklepie, bo zawsze mi tam doradzą i świetnie dobierają buty.

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Inhalacje dla dzieci – jak stosować?

Inhalacje są skutecznym zabiegiem leczniczym, stosowanym przy infekcjach górnych dróg oddechowych: kataru, zatok, kaszlu, as...

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates

Polecamy