Zdrowe Żywienie

Kapusta – właściwości odżywcze

Kapusta gości na naszych stołach już od setek lat.  Zadomowiła się u nas  już ...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Niechciane kilogramy zrzucajmy z głową

Pozytywne nastawienie i jasne określenie celu stosowania diety to podstawa, bez której nawet ni...

Kosmetyki

Tipy / Porady / Ćwiczenia

Ćwiczenia na kręgosłup wzmocnią twoją kondycję i stan zdrowia. Dbając o prawidłową postawę będziemy mogli bez trudu biegać, skakać, zginać się i tańczyć! Prosty zestaw ćwiczeń pozwoli ci zadbać o plecy i cieszyć się świetną formą. Zacznij od dziś!

Pamiętam, że jako dziecko, mama upominała mnie, bym się nie garbiła. Nie lubiłam takich uwag. Teraz wiem jak bardzo były pożyteczne i jak ważny jest kręgosłup, dlatego powinnyśmy gimnastykować się każdego dnia, by nie dopuścić do "niepotrzebnego" bólu.

Zawsze powinniśmy ćwiczyć w przewietrzonym pokoju. Załóż lekki strój, najlepiej z naturalnego włókna. Zdejmij buty. Ćwicz na leżąco, ćwiczenia powtarzaj po 20-30 razy.

 

Zdrowy kręgosłup – ćwiczenia

  • Pierwsze ćwiczenie:

Kładziemy się na podłodze, nogi uginamy w kolanach, rozsuwamy stopy. Wyprostowane ręce przenosimy w górę i za głowę. Wdech. Powrót i wydech.

  • Drugie ćwiczenie:

Dalej leżymy na podłodze z nogami ugiętymi w kolanach. Ręce kładziemy wzdłuż tułowia. Podnosimy głowę jakbyśmy chciały obejrzeć nogi. Dotykamy brodą klatki piersiowej.

  • Trzecie ćwiczenie:

Leżymy na plecach. Jednocześnie podnosimy obie nogi zgięte w kolanach, przyciągamy je do klatki piersiowej. To ćwiczenie jest podobne, tylko ręce trzymamy wyprostowane za głową.

  • Czwarte ćwiczenie:

Leżymy na plecach, ręce splatamy pod głową. Ugięte w kolanach nogi przerzucamy raz na prawo, raz na lewo. Kolanem ugiętej lewej nogi dotykamy prawego łokcia. I odwrotnie.

  • Piąte ćwiczenie:

Robimy kołyskę: oba kolana przyciągamy do łokci, głową dotykamy kolan, jeśli możemy, oczywiście.

  • Szóste ćwiczenie:

Kładziemy się na brzuchu. Głowa na splecionych rękach. Nogi wyprostowane. Głowę odchylamy do tyłu. Odpoczywamy. Znów podnosimy i skręcamy w prawo i w lewo.

  • Siódme ćwiczenie:

Kładziemy się na brzuchu. Ręce kładziemy koło twarzy, odchylamy głowę do tyłu podnosząc się na rękach tak by były wyprostowane w łokciach. Po kilku sekundach wracamy do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenia na kręgosłup przydadzą się zarówno nam jak i naszym dzieciom. Koniecznie namawiajmy je do ruchu i sportu. To jedyna szansa, by wzmocnić dostatecznie mięśnie pleców.


Kiedy siedzimy, stoimy, chodzimy głowa nie powinna być przechylona do przodu ani na bok. Ucho, bark i biodro mają znajdować się w jednej linii. Ludzie, którzy tak się trzymają, mają nie tylko ładną sylwetkę, ale mniej męczą się, bo nie przeciążają nadmiernie kręgosłupa.

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates