Zdrowe Żywienie

Dlaczego warto pić wodę?

O tym, że woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, wiemy nie od dz...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Wydarzenia

Wielka fitnessowa fiesta – jak podsumowała Międzynarodową Konwencję Fitness EU4YA w Poznaniu jedna z uczestniczek – zgromadziła rekordową liczbę szkół fitness, bo aż dziesięć. Nasza Akademia zaproponowała lekcje z najwyższej klasy prezenterami oraz ofertę szkoleniową. W ciągu trzech dni (18-20.05) w konwencji wzięło udział prawie 900 osób. Prezentacje IFAA spotkały się z wielkim zainteresowanie. Dziękujemy za Wasz udział i pozytywną reakcję. Poniżej zapraszamy do krótkiej relacji i galerii zdjęć.

Podczas Konwencji EU4YA gościliśmy niezwykle utalentowanego tancerza, prezentera i choreografa, Morisa Cardone. Chociaż urodził się w Niemczech, to z pochodzenia jest Włochem. Ale – jak sam mówi – dobrze czuje się w całej Europie. I jest zachwycony przyjęciem, z jakim spotkał się w Poznaniu.


Moris pojawia się regularnie na festiwalach tańca i konwencjach fitness. Swoje taneczne pasje realizuje w różnorodnych stylach, jak hip hop, latin, ragga, street- funky- pop- i modern jazz, oraz funky house i aerodance.  Jego lekcje kipią energią, są pełne kreatywnych rozwiązań. On sam jest bardzo inspirującą osobowością. Na scenie podziwialiśmy jego dynamikę i precyzję ruchów w lekcjach „GlaMoris Dance” oraz „Latino Assoluto”, w których był autentycznie porywający.

Drugim zagranicznym gościem Akademii IFAA był ceniony i lubiany Mathias Naujocks, który specjalizuje się w treningach wzmacniających i prozdrowotnych, jak Flexi Bar, KettleBell Workout, Healthy Back, ale też uwielbia step i prowadzi te lekcje fascynująco. Mathias zaprosił uczestników na lekcję zdrowego kręgosłupa „Healthy Back Flow” oraz nowy program w Akademii IFAA, jakim  jest „SPEEDBALLSM Fitness”.
SpeedballSM Fitness to wszechstronny program treningowy z wykorzystaniem niedużej piłki lekarskiej – wyciskacz potu, spalacz kalorii, ale też zaskakujący inteligentnymi kombinacjami ruchów, przez co nie daje szansy na nudę. We współpracy z pomysłodawcą koncepcji, Amerykaninem Stevem Feinbergiem, IFAA, jako jedyna akademia fitness w Europie, prowadzi szkolenia z tej formy treningu funkcjonalnego.

Podczas Konwencji EU4YA nie zabrakło prezentacji najbardziej znanych twarzy IFAA Polska. W piątkowym „polskim dniu” podczas lekcji „Step Moments” Pawła Oracza, Tomasza Kostro i Marcina Zierałki duża hala Euforya wypełniła się po brzegi. Natomiast w niedzielę rewelacyjną zabawę i niezapomniane taneczne przeżycia zapewniły: Magdalena Prieditis i Agnieszka Bota w lekcji „I ? Dance”. Od wielu osób usłyszeliśmy, że była to najlepsza lekcja tej konwencji.

Cieszymy się, że z żywym zainteresowaniem uczestników spotkała się lekcja Vinyasa Power Yoga, którą poprowadziła w niedzielę, 20 maja, Magdalena Prieditis. Dla instruktora fitness joga może być bardzo ciekawym uzupełnieniem warsztatu, a  czasem jej praktykowanie i nauczanie staje się głównym zajęciem zawodowym. Vinyasa Power Yoga charakteryzuje się płynnymi, ale i dynamicznymi sekwencjami ruchów, które wręcz przypominają swego rodzaju taniec. Są one ściśle skorelowane z rytmem oddechowym, są bardziej zorientowane na fitness i wyraźnie podnoszą poziom odczuwanej energii. Ruch jest traktowany jako forma medytacji.

Z przyjemnością informujemy, że podczas Konwencji EU4YA zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego Konkursu TOP POLISH FITNESS  PRESENTER 2011, organizowanego przez firmę ekspertfitness.com. Laureatami dwóch pierwszych miejsc zostali szkoleniowcy i prezenterzy IFAA Polska: Paweł Oracz i Magdalena Prieditis. Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia i gratulujemy obojgu.

Warto wspomnieć, że w ramach Kongresu FIT-EXPO trendy i innowacje w dniu 18.05 jedną z prelegentek była Agnieszka Mickiewicz. W swoim wystąpieniu przedstawiła najistotniejsze zagadnienia edukacji instruktorów i trenerów fitness w Polsce.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Zmień obrazek

Zdrowie, Ciało, Umysł

10 porad jak bezpiecznie się opalać?

Opalenizna to znak dobrze spędzonych wakacji. Jednak jeśli już pierwszego dnia doznasz poparzenia słonecznego, ok...

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates