Zdrowe Żywienie

Yerba Mate alternatywa dla kawy

Herbata powstała z liści ostrokrzewu paragwajskiego to  właśnie Yerba mate. Powszechnie uważa się, że po...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Ćwiczenia - Siłownia

Podstawowe ćwiczenia na siłowni

  • klatka piersiowa - wyciskanie leżąc na ławce poziomej, skośnej - sztangi oraz hantelek. Ćwiczenia rozpiętek na ławce poziomej i skośnej.

 

  • biceps - uginanie ramion stojąc (ze sztangą łamaną, ze sztangielkami), uginanie ramion ze sztangielkami siedząc (na ławeczce płaskiej i skośnej), unoszenie sztangielki jednorącz, koncentryczne unoszenie sztangielki jednorącz.

 

  • triceps - wyciskanie (prostowanie) ramion do dołu (nachwytem, podchwytem), prostowanie ramion zza głowy (francuskie wyciskanie) ze sztangą, sztangielką, na maszynie, "pompki" na poręczach.

 

  • mięśnie pleców - podciąganie na drążku, wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia, podciąganie drążka od wyciągu do brzucha, wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia, ściąganie drążka na wyciągu do dołu (przed i za głowę), podnoszenie sztangi w opadzie w podporze skośnej, ściąganie na wyciągu poziomym, podnoszenie sztangielki jednorącz.

 

  • mięśnie brzucha - spinanie mięśni brzucha, skłony, wznosy nóg wisząc na drążku , skłony boczne, unoszenie kolan, podciąganie kolan do klatki piersiowej siedząc na ławce.

 

  • barki - wyciskanie z za głowy sztangi, wyciskanie z przed głowy sztangi, unoszenie ramion z przodu, unoszenie ramion bokiem w opadzie, podciąganie sztangi wzdłuż tułowia stojąc.

 

  • czworoboczne - podciąganie sztangi wzdłuż tułowia stojąc, "wzruszanie" barkami (w przód i tył) czworogłowy uda - przysiady ze sztangą na barkach, wyciskanie nogami na maszynie, prostowanie nóg.
Komentarze  
  •  
  •  

#1 Marcin Kos » 2015-07-21 20:40
0 +−

Samemu też chcę zacząć ćwiczyć tylko nie wiem jeszcze jakie sprzęty kupić do domu. Atlas za dużo zajmuje miejsca, mam pytanie czy wystarczy sama ławka treningowa z dodatkami na przykład taka www.open-youweb.com/.../ czy lepiej kupić coś lepszego ?

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates

Polecamy