Zdrowe Żywienie

Dlaczego olej nierafinowany jest zdrowszy? Poznaj różnicę między olejem rafinowanym i nierafinowanym.

Oleje nierafinowane z pierwszego tłoczenia uznawane są powszechnie za „lepsze” od swoich rafinowanych odpowiedników. Cz...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Ćwiczenia - Siłownia

Siłownia dla kobiet. Poradnik początkującej

Każdy ma swoje problemy, czy to za duży brzuch, czy boczki, niezgrabna pupa lub duże biodra. Nie każdy cierpi od razu na nadwagę. Umiejętność określania idealnej wagi jest bardzo ważna. W dzisiejszych czasach można się szybko pogubić. Media bezlitośnie kreują wizerunek szczupłych (a raczej wychudzonych) kobiet, a magazyny modowe przerabiają ciała modelek w Photoshopie.

 

Tak naprawdę to, co kreuje telewizja mija się z rzeczywistością, ale część młodych kobiet daje się niestety na to nabrać. Każda dieta ma swoje różne wcielenia i oblicza. Najzdrowsze odżywianie, którego efektem jest tracenie kilogramów jest związane z piramidą żywienia. Podstawą jest oczywiście ruch w każdej postaci. Jazda na rowerze, rolkach, spacery, bieganie, pływanie, ćwiczenia fitness, siłownia - co kto lubi. Ważne, aby każdego dnia angażować swoje mięśnie oraz spalać nadmiar energii. Dodatkowo wystarczy poszukać w Internecie nowej piramidy żywienia, która podaje jak powinna wyglądać zdrowa dieta. Podstawą są oczywiście pełnoziarniste pieczywa, ryże, kasze i makarony (produkty mączne). Kolejną rzeczą są warzywa i owoce, które powinno się zjadać pięć razy dziennie.

 

Jedna porcja to jeden owoc lub garść. Następnymi elementami piramidy są: mięso i nabiał. Tłuszczy i słodyczy powinno się jak najczęściej unikać. Na co dzień należy spożywać jak najwięcej produktów z podstawy piramidy oraz pamiętać o piciu przynajmniej litra wody.

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates