Zdrowe Żywienie

Zamiast herbaty i kawy… pokrzywa!

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że używki są złe, niezależnie czy mówimy o alkoholu i ...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Sprzęt / Wyposażenie, Kluby - Siłownia

siłownia w domu
Wiele osób nie ma czasu na to, by odwiedzać siłownię, ale mimo to chce zadbać o swą formę. Siłownia może przecież powstać w każdym domu, a nowoczesny, funkcjonalny sprzęt znacznie ułatwia jej urządzanie. Jakie sprzęty warto zakupić do swej domowej siłowni?

Orbitreki i bieżnie to miłe elementy, jednak podstawowym sprzętem do ćwiczenia w domu są rowerki treningowe. To one są najchętniej wybierane, szczególnie przez panie. Można dzięki nim ćwiczyć nawet przez telewizorem.

 


Rowerki treningowe pozwalają na systematyczne poprawianie swej formy, a specjalne liczniki pozwalają na śledzenie postępów.

 

Obok takich rowerków warto zainwestować w ciężarki i hantle. Ćwiczenia z nimi z pewnością pozwolą poprawić formę i wzmocnić mięśnie, a korzystać mogą z nich zarówno panie, jak i panowie.

Innym elementem, który z pewnością pozwoli na wykonywanie wielu ważnych ćwiczeń, są specjalne drążki. Można je przymocować do futryny w drzwiach, można je zawiesić pod sufitem. To kolejny sprzęt, który sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

Siłownia dla pań powinna uwzględnić również matę do wykonywania takich ćwiczeń, jak brzuszki oraz miejsce, w którym można poskakać na skakance. Skakanka jest skutecznym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów przy dobrej zabawie.

Domowa siłownia może stać się ulubionym miejscem każdego z nas, a dzięki dobrze dobranym sprzętom ćwiczenie w niej może stać się prawdziwą przyjemnością. Jej urządzenie jest proste, gdyż producenci sprzętów do siłowni już dawno zaczęli produkować takie urządzenia, które zmieszczą się bez problemów nawet w niewielkim mieszkaniu. Są to sprzęty do siłowni wielofunkcyjne, niewielkie i poręczne, które po zakończeniu ćwiczeń można poskładać i odstawić do kąta.

Komentarze  
  •  
  •  

#1 Zosia » 2016-12-14 14:22
0 +−

Tylko, że domowa siłownia to nie to samo co prawdziwa. Ja przez pewien moment próbowałam ćwiczyć coś samodzielnie w domu, ale szybko się nudziłam. Zawsze raźniej jest razem w grupie. My chodzimy razem z koleżanką do www.energym.com.pl/ i bardzo motywuje nas widok innych kobiet, które już mają naprawdę dobre sylwetki. Na początku czułyśmy się przy nich głupio, ale teraz jest naprawdę fajnie :) Dużo lepiej ćwiczy się w profesjonalnym miejscu :)

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates