Zdrowe Żywienie

Magia jedzenia – niezwykłe przepisy ze zwykłego serka?

Pierwsze myśli, krążące wokół serka śmietankowego skupiają się wokół wyjętego z lodówki kubeczka i zj...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Porady, Wiedza - Siłownia

Panujący w naszym społeczeństwie mit mówiący o zahamowaniu wzrostu po przez treningi dzieci(nastolatków) jest nieprawdą. Według mitu trening siłowy powoduje przedwczesne zrośnięcie się nasady z trzonem kości pod wpływem obciążeń, lecz jest to możliwe tylko przy np. wypadku samochodowym.

Wielu czołowych kulturystów zaczynało dosyć wcześnie, bardzo młodo trening siłowy. Trening ten nie powodował u nich hamowania wzrostu a nawet przyśpieszało go. Według badań właściwie prowadzony trening kulturystyczny może powodować poprawienie możliwości wzrostowych szkieletowych i mięśniowych u młodych ludzi. Prowadzone badania przez Dworkina mówiły o tym że, radzieccy zawodnicy w podnoszeniu ciężarów zaczynają trening w wieku jedenastu, trzynastu lat i nie zanotowano u nich istotnych statystycznych różnic wzrostu miedzy nimi o osobami nie trenującymi w ich wieku. Natomiast ci zawodnicy wykazywali większy przyrost masy mięśniowej niż ich rówieśnicy w okresie dojrzewania.

 

Badania prowadzone w Human Performance Resource Center, dotyczące rozwoju mięśni u dzieci, które już wcześniej trenowały i u tych które nie miały do czynienia z siłownią. Jednostki które wykonywały ćwiczenia siłowe wykazywały znacznie większy przyrost obwodu mięśni ramion, klatki piersiowej, barków i nóg niż ci którzy nie uprawiali w tym okresie takich ćwiczeń. Dlatego dużo kulturystów na wysokim poziomie czy też na amatorskim wcześniej była powiązana z jakimś innym sportem. To poprawia ich możliwości wzrostowe i dzięki temu prawdopodobnie mogą dojść na taki poziom. W kolejnych badaniach wyszło na to że ćwiczenia powodują naturalne podniesienie poziomu testosteronu co automatycznie przyśpiesza poziom "rośnięcia". W następstwie przyśpiesza wzrastanie się nasad kości długich, skraca to okres osiągnięcia ostatecznej wysokości ciała i masy mięśni.

Podsumowując w okresie dojrzewania dzieci uprawiające ćwiczenia siłowe rosną szybciej i są silniejsze. Oczywiście z dobrze dobraną dietą i odpowiednio uporządkowanym planem treningowym.

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Czy śmiech to zdrowie?! - Nauka wydaje opinię

Badania naukowców potwierdzają prawdziwość tezy, że "Śmiech to zdrowie"!. Jakie korzyści płyną z pogodnego stylu ży...

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates