Zdrowe Żywienie

Aspratam – cała prawda o słodziku, czy na pewno jest szkodliwy?

Spotykany w wielu produktach spożywczych aspartam oznaczany jest symbolem E951. Ten organiczny związek chemiczny, st...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Sport i Rekreacja

Uprawianie każdego sportu jest właściwie kosztowne. Czasami koszty te są niewspółmierne do osiąganych rezultatów. Nie oznacza to jednak, że są one zupełnie wyssane z palca. W naszym kraju trenuje się wiele egzotycznych sportów, a że brak na nie chętnych, to zazwyczaj nie ma też konkurencji – stąd ustalenie wysokich kosztów. Jeszcze niedawno do egzotycznych sportów – przynajmniej w naszym kraju – można było zaliczyć grę w tenisa, która kosztowała praktycznie majątek i nie każdy mógł sobie na nią pozwolić – no chyba że miałeś „dzianych” rodziców.

Czy dziś jest podobnie? Na szczęście nie, choć w niektórych miejscowościach nadal trzeba liczyć się z niemała inwestycją – nie obejmuje to jednak całej Polski i dobrze. Poza tym tenis to czysta gra, pozbawiona agresja oraz bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem, co oczywiście zmniejsza ryzyko wystąpienia urazu – dla niejednej matki to ważna deklaracja. Osobiście twierdzę, że tenis jest idealnym sportem dla dzieci. Kształci je pod wieloma względami – nie tylko pod względem fizycznym. Jeżeli więc szukasz dziecku dodatkowych zajęć po szkole to warto zainteresować się właśnie tenisem ziemnym. Polecam!

Zastanawiałeś się jednak jaki wiek powinno mieć dziecko, które chce trenować i grać w tenisa? Jeżeli chcesz, by gra była traktowana całkiem serio, by dziecko brało udział w różnorakich turniejach, to najlepszym wiekiem jest wiek przedszkolny. Trenerzy często nazywają to tzw. złotym wiekiem , gdyż dziecko najlepiej się wtedy rozwija – najlepszy moment na doskonalenie sprawności fizycznej oraz motoryczności dziecka. Nie oznacza to jednak, że starsze dzieci nie mogą grać w tenisa równie dobrze, co ich młodsi odpowiednicy. Każdy ma szansę, by dobrze się bawić, szkolić się oraz zdobywać kolejne nagrody.

Jeżeli jednak chcesz, by dziecko grało dobrze, by sprawiało mu to frajdę to koniecznie poślij je na indywidualne lekcje. Być może nie są one najtańsze – wszystko zależy od miejscowości gdzie przyszło nam mieszkać, doświadczenia oraz umiejętności trenera – ale na pewno bardzo przydatne. Kilka lekcji pozwoli twojemu dziecku stanąć na nogi oraz grać na lepszym poziomie – wyrównana walka z rówieśnikami jest czymś dobrym, rozwijającym - tak twierdzi Radosław Rudnicki, właściciel szkoły tenisa w Szczecinie. Pamiętaj, że najważniejsza kwestią jest to, czy twoje dziecko czuje się dobrze, czy sprawia mu frajdę gra w tenisa. Jeżeli nie przynosi to żadnych radości, to nie ma co dziecko zmuszać do gry. Lepiej odpuścić.

 

Tematy:
Komentarze  
  •  
  •  

#4 Kamifel » 2017-04-01 13:44
0 +−

Ja uważam że się opłaca, szczególnie dla początkujących. Takie lekcje nie musza być wcale takie kosztowne tutaj zoptamo.com/.../... można znaleźć wielu trenerów w twojej okolicy i wybrać tego z rozsądną ceną.

  •  
  •  

#3 vvalia » 2015-03-13 01:23
0 +−

warto nauczyć się podstaw tennisa z instruktorem, aby później nie powielać błędów i złych nawyków

  •  
  •  

#2 Kate » 2014-07-29 09:04
+1 +−

Cytuję elemelek14:
muszę przyznać, że kilka lekcji z instruktorem to całkiem inna bajka.

A przyjemność z gry po zapoznaniu się z podstawami techniki jest zdecydowanie większa


Podpisuję się pod tym całkowicie. Jak trener Ci wszystko pokaże, wyjaśni, wytłumaczy, zagra z Tobą - całkiem inna bajka. Dopiero wtedy zaczynasz czerpać przyjemność z tego pięknego sportu.
Osoby z Warszawy chcące spróbować, mogę bardzo serdecznie polecić fajnego instruktora, którego namiary znajdziecie tutaj: www.michal-lewandowski.pl.
Lekcje były dla mnie nie tylko wartościowe, ale także było to bardzo miłe spędzenie czasu w luźnej atmosferze. Tenis to świetny sposób na odreagowanie stresów dnia codziennego. Teraz regularne, amatorskie granie w tenisa stało się moją pasją! :) Naprawdę polecam wszystkim chociaż spróbować!

  •  
  •  

#1 elemelek14 » 2014-07-25 11:51
0 +−

Tenis to fajny sport, rodzice zapisali mnie na kurs nauki tenisa, jednak z tego co się orientuję ceny nie należą do najniższych.

Wcześniej próbowałam grać z bratem, jednak muszę przyznać, że kilka lekcji z instruktorem to całkiem inna bajka.

A przyjemność z gry po zapoznaniu się z podstawami techniki jest zdecydowanie większa

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates