Zdrowe Żywienie

Aspratam – cała prawda o słodziku, czy na pewno jest szkodliwy?

Spotykany w wielu produktach spożywczych aspartam oznaczany jest symbolem E951. Ten organiczny związek chemiczny, st...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Zdrowie / Uroda / Ciało / Umysł

Seniorzy Fitness

Aktywność fizyczna zalecana jest każdemu z nas. Dobrze dobrany trening sprawia, że możemy cieszyć się lepszą formą i konsekwentnie poprawiać swą kondycję. Ruch chroni nas przed licznymi chorobami i pozwala nam dłużej cieszyć się dobrym stanem zdrowia. Nic dziwnego, że i seniorom zalecane jest uprawianie sportu.

Jaki trening może się okazać najlepszą propozycją dla osób, które mimo zaawansowanego wieku chcą żyć aktywnie?

Pamiętajmy, że uprawianie sportu nie musi się wiązać z wielkimi wyczynami. By trening był efektywny, ważna jest przede wszystkim systematyczność. Dla seniorów doskonałą propozycją mogą się okazać zajęcia w klubach fitness, w których coraz chętniej urządza się zajęcia z myślą o osobach starszych. Takie zajęcia pozwalają bezpiecznie rozruszać kości i dotlenić organizm.

Uprawianie sportu można też połączyć z turystyką. Dla osób starszych wspaniałą propozycją są m. in. marsze z kijkami. Pozwalają one na odbywanie codziennych spacerów, a dzięki kijkom można uruchomić znacznie więcej mięśni niż w trakcie zwykłego spaceru. Co najważniejsze, taki marsz nie obciąża stawów, które w przypadku seniorów często są przyczyną licznych dolegliwości. Taki trening to wspaniały sposób na utrzymanie dobrej formy.

Wiele zalet ma też pływanie. Ten sport pozwala wzmocnić mięśnie oraz płuca, przy czym nie obciąża stawów. Jak zatem widać, możliwości uprawiania sportów dla seniorów jest wiele. Każdy może dopasować taki trening do swej formy i poprawiać swą kondycję w przyjemny sposób. To najprostsza recepta na walkę ze starością oraz dolegliwościami, które z wiekiem coraz bardziej utrudniają nam życie.

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates