Zdrowe Żywienie

W walce o lepszą kondycję

Niejednokrotnie podczas rutynowych czynności, takich jak wchodzenie po schodach czy bieg do autobusu, dostajemy za...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Odchudzanie / Dietetyka

Nadwaga powoduje, że mamy gorszą kondycję zdrowotną, jesteśmy bardziej podatni na wszelkiego rodzaju choroby oraz po prostu czujemy się gorzej. Niechciane kilogramy łatwo się nabywa, ale trudniej traci. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek się odchudzał. Czy lepiej zatem odchudzać się, stosując dietę, czy uprawiając sport?


Dieta, dobra waga

Otyłość chorobą cywilizacyjną

Jeszcze 20-30 lat temu w naszym kraju otyłość nie była problemem. Niewielki odsetek osób zmagał się z nadwagą zagrażającą zdrowiu. Obecnie coraz więcej osób ma nadwagę, prowadzącą do przewlekłej otyłości. Jemy śmieciowe jedzenie, w biegu, często późno wieczorem, a nasza dieta jest uboga w cenne dla zdrowia składniki odżywcze. Poza tym, preferujemy bierny wypoczynek.

Nie jesteśmy aktywni, dlatego też nasze mięśnie nie pracują, a tkanka tłuszczowa nie jest spalana. Z czasem jest jej tak wiele, że otłuszczone są nawet narządy wewnętrzne, a taka sytuacja jest bardzo dużym zagrożeniem dla człowieka. Tłuste jedzenie i brak ruchu powoduje, że w naszym organizmie występuje wysoki poziom cholesterolu LDL, czyli tzw. złego cholesterolu.

Złogi tłuszczowe odkładają się w żyłach i tętnicach, powodując ich usztywnianie, a w konsekwencji miażdżycę. Powoli zmniejszają przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, aż w końcu całkowicie uniemożliwiają jej transport przez żyły. Wówczas może dojść do zawału serca czy udaru mózgu.

Jak się odchudzać skutecznie?

Wiele osób z nadwagą lub otyłością zadaje sobie na co dzień pytanie: jak schudnąć? Zamiast się jednak wciąż nad tym zastanawiać, ważne jest, aby w końcu zacząć działać. Najlepiej, aby połączyć ze sobą zdrową dietę pełną warzyw, owoców, chudego mięsa, ryb czy pełnoziarnistych produktów z aktywnością fizyczną. Powinniśmy znaleźć dla siebie taką dyscyplinę sportową, która będzie nam sprawiała radość, dzięki czemu do uprawiania sportu nie będziemy musieli się zmuszać. Wraz z dietą i sportem, możemy stosować również suplementację takimi preparatami, jak Dobra Waga + Cholester, który pozwala na wspomaganie odchudzania dzięki zawartości ekstraktu z zielonej herbaty. Jego składniki hamują również odkładanie się tkanki tłuszczowej.

 

Komentarze  
  •  
  •  

#3 Kasia » 2016-12-09 13:37
0 +−

Najlepiej połączyć dietę z regularnym treningiem. Nie wiesz gdzie trenować? Sprawdź bazę klubów fitness i trenerów personalnych w Twoim mieście na www.gymbook.pl

  •  
  •  

#2 Lilia » 2016-04-13 10:58
0 +−

Oczywiście, że sport najlepszy na odchudzanie. Dieta wspomaga treningi, ale bez ruchu efekty będą kiepskie. Dlatego najlepiej samemu ćwiczyć lub pod okiem instruktorów i poszukać sobie jakiegoś klubu fitness np. za pomocą największej wyszukiwarki zajęć sportowych i klubów FitPlanner.pl

  •  
  •  

#1 gazdek » 2014-06-30 11:46
+1 +−

ja stosowałem się do diety, za wizytę u dietetyka zapłaciłem kilkaset złotych i efekt był minimalny
Dopiero jak zacząłem regularne bieganie trzy razy w tygodniu przed pracą po 20 minut to spadłem z wagą !,
wniosek jest prosty, bez ruchu nic nie zrobisz

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates