Zdrowe Żywienie

Tran Norweski GAL doceniony przez internautów

Mamy przyjemność poinformować, że Tran Norweski firmy GAL został doceniony przez grono internautów, uzyskując mi...

Sport / Rekreacja

Jakie suplementy są najlepsze dla sportowców?

Pojęcie suplementacji w odniesieniu do sportowców nabrało we współczesnej rzeczywistości bardzo szczególnego znaczenia. Na ry...

Dieta / Odchudzanie

Kosmetyki

Zdrowa Żywność

Nie solone nie smakuje. Natomiast słone jest nie zdrowe – tak mówi wielu dietetyków. Czy sól rzeczywiście jest aż tak niezdrowa? Okazuje się, że ograniczanie soli też może być dla naszego zdrowia niekorzystne.- Sól jest dla nas niezbędna do życia, wręcz dla funkcjonowania, gdyż jest jednym z elektrolitów, a dokładnie sód. Pierwszą rzecz, która należy wyjaśnić to przelicznik sodu do soli. Żeby otrzymać wartość soli to sód należy pomnożyć przez 2,5. Tak instytucja jaką jest Instytut Żywności i Żywienia mówi o zalecanych 5 g soli – mówi newsrm.tv Justyna Mizera, dietetyk sportowy, autorka bloga www.zMizerami.pl.

Ile soli powinniśmy spożywać? To jak wskazuje dietetyk zależy od konkretnej osoby. – Dla osoby, która ma nadciśnienie owszem ograniczenie spożycia soli rzeczywiście powinno nastąpić. Natomiast osoba, która jest aktywna fizycznie nie powinna soli aż tak ograniczać, ponieważ ją traci też z potem – dodaje Justyna Mizera.

To, że nie solimy nie oznacza także, że nie jemy soli. Jest ona ukryta w wielu produktach, które codziennie zjadamy. Sól jest obecna w pieczywie, wędlinach, wędzonym łososiu gdyż jest to najprostszy i najłatwiej dostępny konserwant.

Wypowiedź: Justyna Mizera, dietetyk sportowy, autorka bloga www.zMizerami.pl. 

Komentarze  
  •  
  •  

#1 A.Górski » 2016-03-28 11:40
0 +−

Pomimo nagonki medialnej chciałbym wyrazić swoje zdanie na ten temat. Wszędzie mówią i piszą, że sól to samo zło.

Jednak Sól to element bardzo ważny dla życia i funkcjonowania organizmu. Brak soli powoduje niedobór sodu co z kolei objawia się zawrotami głowy, drżeniem ciała, osłabieniem organizmu i bólem mięśni.

Z pewnością bardziej szkodliwy jest cukier.

Zaloguj się do portalu, aby dodać komentarz

Zdrowie, Ciało, Umysł

Dieta i ćwiczenia przy niedoczynności tarczycy

Niedoczynność tarczycy jest chorobą wywołaną niedoborem hormonów produkowanych przez gruczoł tarczycowy, czyli tyroksyny i tr...

Ostanio komentowane

Skóra, Włosy, Paznokcie

SPA / Basen / Sauna

Wizyta w spa

Ostatnio na topie pojawił się nowy sposób na spędzenie chwil relaksu w malowniczym plenerze, w ...

Więcej w: Wyjdź z domu

Fitness, Ćwiczenia, Joga Pilates