Bieganie

„Bieganie. Od rekreacji do maratonu” to coś więcej niż kolejny poradnik dla biegaczy. To atrakcyjne wizualnie, bogato ilustrowane kompendium, które ucieszy wszystkich, którzy pokochali bieganie lub są na najlepszej drodze, by je pokochać.
Przygodę z bieganiem rozpoczynamy często z nadmiernym entuzjazmem. Wkładając w to maksimum wysiłku doprowadzamy jednak do… szybkiego zniechęcenia. Książka odpowiada nie tylko na pytania czy i dlaczego biegać, ale również jak robić to z głową. Obejmuje różnorodne obszary wiedzy potrzebne każdemu, kto chce zacząć biegać lub podnieść poziom już rozpoczętych treningów, w efekcie których będzie się cieszyć życiówkami osiąganymi na zawodach.Biomechanika i doskonalenie techniki biegowej, określanie własnych celów sportowych, odżywianie i nawadnianie organizmu nie tylko w trakcie treningów i zawodów, dieta biegacza, rozgrzewka i zestaw ćwiczeń rozciągających jako niezbędne składniki poprawnego treningu, dobór ubioru i obuwia, plany treningowe, taktyka pokonywania rywali i… kryzysu na zawodach, przeciwdziałania kontuzjom czy wreszcie regeneracja…

 


Dzięki przystępnej formie autorom udało się opisać zagadnienia związane z psychologią sportu oraz zarządzania czasem, co w przypadku biegaczy prowadzących aktywne życie zawodowe i rodzinne nie może pozostać bez znaczenia.


Biegacze, którzy przygotowania do swojego pierwszego (lub kolejnego) startu pragną zacząć już podczas lektury poradnika, skorzystać mogą z zawartych w nim przykładowych planów, dzięki którym bezpiecznie dotrą do mety na dystansach 5 i 10 km oraz półmaratonu (21 km) i maratonu (42 km).


Dodatkowym atutem są przykładowe ćwiczenia umożliwiające właściwe przygotowanie siłowe i wytrzymałościowe przedstawione krok po kroku, dzięki czytelnym fotografiom.


Poradnik zawiera wiele cennych wskazówek i porad zarówno dla początkujących biegaczy, jak i tych, których celem jest poprawienie dotychczas osiągniętych wyników.BIEGANIE OD REKREACJI DO MARATONU | praca zbiorowa | Wydawnictwo: SOLIS | Format: 19,5 x 23,3 cm | Liczba stron: 192 | Rok wydania: 2014 | ISBN 978-83-63550-04-2

Tematy: