Bieganie

Warszawa obfituje w przyjazne biegaczom miejscówki. Atrakcyjna jest zarówno lewa, jak i prawa strona miasta. Prezentujemy malowniczą trasę znajdującą się w praskiej części stolicy. Czy ją znasz?

Gdzie skierować swoje biegowe kroki, gdy znudzą się trasy wiodące przez najbliższe osiedla lub parki? Odmień swoje otoczenie i wypróbuj malowniczą okolicę po prawej stronie Wisły! Przedstawiamy trasę biegową, która sprawi, że zapomnisz o miejskim zgiełku.

Trening biegowy nad Wisłą – propozycja malowniczej trasy

Biegacze mogą trenować niemal wszędzie, ale warto pamiętać, że są miejscówki lepsze lub gorsze, odpowiadające gustom w większym lub mniejszym stopniu, znajdujące się bliżej lub dalej od miejsca zamieszkania. Dzięki różnym lokalizacjom urozmaicisz swoje treningi, a co za tym idzie, osiągniesz szybsze postępy lub rozwiniesz się, jako sportowiec, bardziej wszechstronnie. Jeśli oprócz indywidualnego biegania interesują Cię też zawody i treningi w grupach, zajrzyj koniecznie na https://go.decathlon.pl/wydarzenia/bieganie-warszawa, gdzie znajdziesz spis interesujacych wydarzeń.

Propozycją na trening biegowy w Warszawie jest malownicza trasa brzegiem Wisły. Po prawej stronie stolicy znajduje się niezagospodarowany i wręcz dziki teren, który dla biegaczy, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, jest nie lada gratką. Odcinek zdobywający serca biegaczy rozpoczyna się przy Trasie Łazienkowskiej i wiedzie do Mostu Grota-Roweckiego. Całość liczy około 9 km, a łatwa dostępność komunikacyjna jest jej dodatkowym atutem. Dodatkowo, co kilkaset metrów funkcjonują zjazdy nad sam brzeg, ku atrakcjom takim, jak: plaże, boiska, place zabaw, knajpki, wysepki i ostrogi. Obserwować z nich można panoramę Warszawy z wieżowcami i Pałacem Kultury i Nauki. Cała trasa w większości prowadzi po utwardzonym i równym terenie i jest dość szeroka.

Bieg warto zacząć pod Mostem Łazienkowskim – musisz odnaleźć zjazd obok ścieżki rowerowej i ruszyć w stronę Mostu Świętokrzyskiego. Wygodna ścieżka widoczna jest niemal od razu i wystarczy trzymać się ustalonego szlaku, aby pokonać całą trasę. Przy Wybrzeżu Helskim, na niewielkim fragmencie, należy biec chodnikiem, jednak późniejsze odcinki wiodą wyłącznie wśród naturalnej roślinności. Po drodze trafisz na kilka plaż – warto zaplanować przystanek, by podziwiać widoki; są też niewielkie podbiegi i zbiegi. Za Mostem Gdańskim okolica zmieni charakter z leśnego na łąkowy – po prawej stronie zauważysz dzikie pole, później szeroka ścieżka zwęża się i prowadzi do Mostu Grota-Roweckiego, finału trasy. Całość możesz oczywiście zacząć w przeciwnym kierunku lub pokonać dwa razy – niech poniosą Cię nogi!

Trudno o ciekawsze miejsce na trening biegowy niemal w centrum miasta. Naturalny, niezagospodarowany brzeg rzeki z widokiem na panoramę Warszawy i z miękką nawierzchnią to idealny wybór dla wszystkich biegaczy. Ścieżka po prawej stronie Wisły jest odpowiednia na każdą okazję – zarówno na trening biegowy czy rowerowy, jak i rodzinny spacer. Warto mieć w pamięci tę okolicę.

Tematy: