Bieganie

Bieganie to sport całoroczny. Możemy uprawiać go zarówno w zimie, jak i w lecie. Zmieniające się w ciągu roku warunki atmosferyczne wymagają jednak prawidłowego doboru stroju, którego podstawowym element stanowią koszulki biegowe. W letnie, upalne dni warto postawić na profesjonalną odzież sportową wykonaną z odpowiednich materiałów oraz prawidłowo dobrane fasony, które zagwarantują komfort i świetne samopoczucie podczas wzmożonego wysiłku fizycznego.

 

koszulki biegowe

 

Koszulki biegowe na lato - z jakich materiałów powinny być wykonane?

Wśród początkujących biegaczy funkcjonuje przekonanie, że do biegania nadaje się dowolna koszulka. Sięgają więc zazwyczaj po pierwszą lepszą bawełnianą koszulkę, którą mają w szafie i zakładają ją na trening. To błąd! Bawełniane koszulki świetnie sprawdzają się do noszenia w lecie, jednak nie zaleca się ich ubierania na treningi. Wynika to z bardzo prostego powodu - bawełna jest naturalnym materiałem, który posiada zdolność do absorbowania i zatrzymywanie w swoich włóknach wilgoci. Jej nadmiar, który wytwarza się zwłaszcza w trakcie intensywnego wysiłku, nie jest jednak w stanie odparować na zewnątrz - koszulka szybko staje się więc mokra, ciężka i nieprzyjemna w kontakcie ze skórą.

Jeśli nie bawełna, to po jakie materiały warto sięgnąć? Do biegania w lecie i o każdej innej porze roku najlepiej sprawdzają się profesjonalne koszulki biegowe wykonane z syntetycznych materiałów, głównie na bazie poliestru i elastanu. Posiadają one bowiem wszystkie właściwości, które są pożądane w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego - pochłaniają i transportują na zewnątrz pot, pozostają suche i przyjemne w kontakcie ze skórą, nie stwarzają ryzyka przewiania czy otarć naskórka oraz sprzyjają większemu zaangażowaniu w treningi. Takie koszulki biegowe dbają także o prawidłowo termoregulację ciała, co docenimy zwłaszcza w upalne, letnie dni.

 

Wygodne i modne koszulki biegowe - jakie fasony wybierać na letnie treningi?

Profesjonalne koszulki biegowe są z reguły dobrze przylegające do ciała, gdyż taki fason daje im możliwość realizacji ich funkcji termoregulacyjnej. Przy ich zakupie należy więc dobrać prawidłowy rozmiar pamiętając, że koszulka musi być dopasowana do sylwetki. W sprzedaży dostępne są koszulki biegowe z krótkim rękawem, z długim oraz bez rękawów, co pozwala na zakup odzieży dostosowanej do osobistych preferencji każdego biegacza oraz aury panującej na zewnątrz. Warto mieć w swojej szafie kilka koszulek oraz zmieniać je codziennie, aby zapewnić sobie maksymalny komfort i dobre samopoczucie w trakcie treningów.

Koszulki biegowe występują w wersji damskiej i męskiej oraz posiadają bardzo zróżnicowany, modny design. Ciekawa kolorystyka odzieży, obecność nadruków i szeroki wybór rozmiarów pozwalają dopasować strój nie tylko do własnej sylwetki, ale także poczucia estetyki. Atrakcyjny wygląd w czasie treningów ma bowiem także ogromne znaczenie dla ich powodzenia oraz ogólnej motywacji do wyjścia z domu, co z kolei jest kluczem do osiągnięcia szybkich i długotrwałych efektów.