Bieganie

bieganie - pozytywne działanie

Trening nie oznacza, że musisz zapisać się do drogiej siłowni, zrujnować swoje życie i wydać mnóstwo pieniędzy na ubrania. Wystarczy, że założysz dres i rano lub wieczorem wybierzesz się na piętnastominutowy bieg. To pomaga oczyścić umysł, wzmacnia kości i mięśnie i ma długoterminowe korzyści zdrowotne. Bieganie jest receptą na wiele naszych zdrowotnych bolączek.

Poniżej przedstawiamy pozytywne działanie biegania:

 

Leczy bezsenność.
Cóż, spójrzmy prawdzie w oczy: bieganie może być ciężką pracą! Jest różnica między biegiem ulicą w swojej okolicy a biegiem przez deszcz pod górę. Chodzi o to, że istnieje wiele form biegania i na koniec dnia wszystkie są stosunkowo uciążliwe! Jeśli cierpisz na bezsenność, istnieje duża szansa, że jest to sposób, w jaki twój organizm mówi ci, że nie pracowałeś wystarczająco ciężko w ciągu dnia. Kiedy leżymy w nocy w łóżku i nie czujemy się senni, to często dlatego, że nasze dni były zbyt powolne i rutynowe; nie wyczerpaliśmy wystarczająco dużo energii, abyśmy poczuli się zmęczeni. Jeśli wykształcimy w sobie naturalne zmęczenie, będziemy mogli zasypiać naturalnie i bez pomocy leków.

 

Zmniejszenie stresu.

Pierwszą rzeczą, która może się zdarzyć, gdy zaczniesz biegać, jest to, że staniesz się rozproszony: twój umysł będzie zbyt zajęty utrzymaniem skupienia na ćwiczeniu. Kiedy zaczynasz się pocić, coś dzieje się z Twoim ciałem. Ciężka praca wywołuje wspaniałe uczucie, ponieważ uwalniane są endorfiny związane z ćwiczeniami. Ludzie, którzy regularnie ćwiczą, są znacznie szczęśliwsi niż ci, którzy tego nie robią. Regularnie uwalniają toksyny ze swojego organizmu, co przynosi ulgę w stresie.

 

Spowalnia efekty starzenia się organizmu.

Nasze ciała z czasem ulegają naturalnemu pogorszeniu; nie jest to żadna tajemnica. Regularne bieganie spowolni efekty starzenia się poprzez odbudowę struktury kości i wzrost mięśni. Twoje stawy i ścięgna w naturalny sposób połączą się z mięśniami, które podtrzymują znajdujące się pod nimi kości. Z wiekiem musimy dbać o zdrowie, aby zapobiec rozpadowi naszych mięśni. W przeciwnym razie będziemy bardziej podatni na osteoporozę i zapalenie stawów.

 

Zwiększa poczucie pewności siebie.

Bądź dumny, gdy powiesz znajomym, że biegałeś! Zachęć ich do tego samego. Jeśli zaczniesz biegać, twoje mięśnie nóg i stopy poczują się silniejsze, będziesz miał mniej stresu i poczujesz się lepiej, ponieważ robisz coś dobrego dla swojego ciała; ogólnie rzecz biorąc, twoja pewność siebie wzrośnie, a ludzie zobaczą w tobie światło. Nowe hobby.
Bieganie to styl życia. Ludzie, którzy lubią biegać, czytają czasopisma, chodzą do nowych sklepów i poznają różnych ludzi. Zaczniesz rozwijać zainteresowanie literaturą biegową i muzyką. Podczas biegu posłuchasz nowej muzyki i w końcu dowiesz się więcej o sposobie myślenia i rzeczach, które lubisz. Każde nowe hobby to nowy krok w życiu.

 

Zrównoważenie apetytu.

Może masz powolny apetyt i nie jesz za dużo, a może jesz za dużo! To wszystko może być wynikiem braku regularnych ćwiczeń. Regularne bieganie będzie miało na celu zrównoważenie Twojego metabolizmu: będziesz odczuwać głód w niezbędnych momentach i być zadowolonym z pozostałych, zamiast mieć nieregularną dietę, którą być może masz teraz. Będziesz wiedział kiedy i co jeść ze względu na rozpad mięśni i pot i nie będziesz musiał zastanawiać się kiedy musisz zjeść następny posiłek. To wszystko przyjdzie naturalnie dzięki ćwiczeniom.

 

Zwiększenie wytrzymałości.

Oczywiście im więcej będziesz biegał, tym lepiej. Ale poprawi też Twoją wytrzymałość w codziennym życiu. Poczujesz się odświeżony i bardziej energiczny. Będziesz mniej polegać na kawie i herbacie i będziesz bardziej naturalnie pobudzony.Wspiera zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Co równie ważne, bieganie jest po prostu dobre dla zdrowia. Poprawia pracę serca, w tym krążenie krwi i pojemność płuc. Twoje narządy będą zdrowsze, a więc i Ty ogólnie. Więcej tlenu będzie płynąć do Twoich mięśni, aby wspierać codzienne życie, a Ty będziesz zdrowszym człowiekiem. Bieganie może być Twoim ulubionym hobby.

Tematy: