Aktywnie

Nieważne czy chcesz spalić tłuszcz, podkręcić swój metabolizm czy po prostu poprawić sobie humor, jest to trening w sam raz dla ciebie. Spacerowanie, pomimo tego że wydaje się tak zwyczajną czynnością, również może stać się treningiem – i to bez używania wielu specjalistycznych urządzeń których czasami masz po prostu dość. Wszystkie treningi zostały przez nas sprawdzone, przez co są bezpieczne i  zapewniają widoczne rezultaty. Wybierz swój cel i odkryj nowe, zabawne drogi do jego osiągnięcia.

1. Szczuplejsza na bieżni

Bieżnie są świetnym rozwiązaniem – nie trzeba się martwić o pogodę, korki czy ciemności. Widząc cały czas swoje postępy, zwiększasz tym samym motywację. Zacznij od komfortowej, spacerowej prędkości i zwiększaj ją co jakiś czas o 1-2 km/h, później wracaj do poprzedniej prędkości. Najwięcej kalorii jest spalanych podczas tych krótkich zmian w twojej prędkości.

2. Nowa prędkość

Im szybciej chodzisz, tym dalej możesz zajść i więcej kalorii spalić. Najpierw rozgrzej się przez kilka minut, a następnie idź tak szybko jak potrafisz przez 10 minut. Zanotuj jak daleko przeszedłeś. Teraz wróć z powrotem i spróbuj iść równie szybko, ale zacznij zwalniać gdy będziesz zbliżał się do punktu końcowego. Za każdym razem gdy wykonujesz ten trening staraj się dotrzeć dalej niż za pierwszym razem.

3. Spalaj kalorie

Czas trwania to około 60 minut – jest to idealny trening na weekend. Tak długi trening pomoże ci spalić naprawdę ogromne ilości kalorii porównując do 30 minutowego spaceru. Po prostu spotkaj się ze swoimi znajomymi i spaceruj przez godzinę, zobaczysz jak szybko minie ten milo spędzony czas.

4. Spacer spalający brzuszek

Czas tego treningu to od 10 minut wzwyż. Wszystkie intensywne workouty pomagają spalić większą ilość kalorii niż te umiarkowane. Skup się na mapie swoich mięśni brzucha i spróbuj utrzymać lekko napięty brzuch podczas całego spaceru. Wyobraź sobie że twoje nogi unoszą się powyżej pępka podczas spaceru i stawiając każdy krok napinaj jeszcze bardziej swój brzuch.

5. Wyzwanie dla twojego umysłu

Zmiana kierunku chodzenia na przód-tył lub chodzenie bokiem powoduje, że twój mózg staje na baczność i zaczyna aktywować mięśnie, które zazwyczaj nie pracują podczas spaceru. Zacznij od standardowego poruszania się do przodu, po czym obróć się bokiem i zacznij iść najpierw w jedną stroną, potem w drugą. Możesz bawić się w omijanie linii tworzących się na chodniku itd. – powtarzaj wymyśloną sekwencję aż się zmęczysz. Na koniec uspokój swoje ciało i umysł zwalniając tempo i wracając do spaceru do przodu.

6. Naturalnie

Dawka przyrody powinna poprawić twój humor i pobudzić cię do działania w zaledwie 5 minut! Jeśli trenujesz w otoczeniu przyrody możesz poprawić swoją pamięć i koncentrację nawet o 20% w porównaniu do chodzenia po mieście. Dzieje się tak ponieważ na szlakach turystycznych mniej rzeczy przyciąga twoją uwagę i możesz się uspokoić i wyciszyć.

7. Spacer z nordic walking.

Jednoczesne angażowanie wielu części ciała powoduje, że nasz metabolizm przyśpiesza, co prowadzi do większego spalania kalorii prawie o 50%. Dlatego możesz zaopatrzyć się w specjalne kijki do chodzenia, które powodują że całe ciało jest wprawione w ruch.

8. Kombinacja na bieżni

Chodząc na bieżni możesz wykonywać proste ćwiczenia, które zwiększą twoją siłę i kondycję. Ustaw niewielką prędkość, najlepiej taką, abyś mógł spokojnie spacerować. Idź jednym rytmem przez kilka minut, po czym przez minutę lub dwie zacznij wykonywać szybkie przysiady. Jeśli boisz się że spadniesz z bieżni możesz zamiast przysiadów zacząć ruszać rękami – chwyć ciężarki i wykonuj ruchy podobne do tych podczas boksowania. Takie proste modyfikacje spowodują, że twój trening stanie się znacznie ciekawszy.

9. Spacer w górach

Chodzenie pod górę aktywuje o 25% więcej włókien mięśniowych niż standardowy spacer na płaskim terenie. Znajdź wzgórze w pobliżu twojego domu i wykorzystaj go do swojego treningu. Rozgrzej się przez pierwsze 5-10 minut spacerując spokojnie na równej powierzchni. Później zacznij wspinać się na wzgórze, gdy ci się to uda zbiegnij w dół uważając, aby nie skręcić kostki. Złap oddech i rozluźnij się – już po wszystkim.

10. Spacer szczęścia

Spacerując skup się na swoich nogach, poczuj grunt pod stopami, skup się na ruchu jaki wykonuje stawiana stopa przechodząc od pięty do palców. Wsłuchaj się w swój oddech, staraj się wyprostować, aby zwiększyć pojemność swoich płuc i wdychać tym samym więcej powietrza. Niech świeże powietrze wypełni twoje ciało. Aby w pełni stworzyć swój szczęśliwy spacer zacznij myśleć o przyjemnych rzeczach, mów w myślach do siebie, rozkoszuj się emocjami których doświadczasz.

 

Spacer może stać się równie dobrą opcją treningową jak każde inne, przy czym nie wymaga niebywałej kondycji fizycznej czy siły, wymaga tylko chęci. Jeśli nie czujesz się na siłach aby wbiegać pod górę, zacznij od spokojnych spacerów, stwórz swoją rutynę, która pomoże Ci zadbać o zdrowie. Przyjemny spacer z przyjaciółmi zawsze jest w cenie – nie tylko poprawisz swoje zdrowie fizyczne ale i psychiczne. Nie czekaj – nawet jeśli pogoda nie sprzyja zawsze możesz odwiedzić jeden z fitness clubów w twojej okolicy i wykorzystać bieżnię.

 

Artykuł powstał przy współpracy z jedną z największych w Polsce hurtowni odzieży, oferującej ubrania znanych i renomowanych marek odzieżowych na świecie - Sarafis (http://sarafis.pl).

Tematy: