Aktywnie

Lato, okres wakacyjny to czas, który chętnie poświęcamy na ruch na świeżym powietrzu. Wiele sportów kojarzy nam się wyłącznie z dobrą pogodą – bieganie, piłka nożna, siatkówka plażowa. Warto pamiętać, że cieplejsze miesiące to doskonały moment na rozpoczęcie przygody ze sportami rakietowymi, jak na przykład tenis czy badminton.


Jeśli chodzi o ten pierwszy sport to możliwość zagrania na mączce w słoneczny dzień jest wymarzonym sposobem na spędzenie wolnego czasu dla wielu z nas. Badminton na świeżym powietrzu to jego rekreacyjna wersja. Bardzo często zamiast wyjść na profesjonalnie przygotowany kort decydujemy się na rozegranie kilku setów na trawniku czy plaży.

 

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób poruszać się w trakcie dwutygodniowego urlopu nad morzem czy jeziorem. Odpowiedź jest bardzo prosta – zainwestuj w zestaw do badmintona! Prosty, zawierający boisko do rozłożenia, cztery rakiety i zestaw lotek nie powinien kosztować więcej niż 200 złotych. Wybór jest duży. Począwszy od zestawów no name (do 100 złotych), aż do tych uznanych marek, jak Carlton, Forza czy Wilson. Jeśli zależy nam na tym, żeby nie kupić sprzętu na jeden wyjazd warto zwrócić uwagę na to jak został wykonany. Nie trudno domyśleć się, że zestaw kosztujący 80 złotych będzie odbiegał jakością od tego za 150. Co jest istotne dla nas jako zwykłego śmiertelnika pragnącego podobijać lotkę w słoneczny dzień? Przede wszystkim rakiety.


Szukajmy takich, których waga nie przekracza 100 gramów (110 to już dużo). Weźmy pod uwagę to z kim gramy, jeśli będą to nasze kilkuletnie dzieci to żeby ich nie zniechęcić a sprawić odrobinę frajdy znajdźmy taki, który będzie odpowiedni. Jeśli zamawiamy przez internet (tam znajdziecie najtańsze) spytajmy sprzedawcy, który z nich wypada najlepiej w przeliczeniu cena/jakość. Na pewno doradzi i opowie co nie co o sprzęcie, który oferuje. Nie bójmy się zaufać sprzedawcy, gwarantuję, że zależy mu na tym, żebyśmy wrócili do niego na kolejne zakupy jako zadowolony klient. Rozsądek podpowiada, że klasowy sprzęt będzie kosztował więcej.


Nie jest to regułą, na rynku pojawia się coraz więcej marek. Niektóre z nich, mniej znane w badmintonie, oferują niezły sprzęt w konkurencyjnej cenie. Zestaw dla 4 osób marki Karakal kupimy za ok. 150 złotych, a bije na głowę Wilsona za blisko 200! Jeśli zależy nam na naprawdę dobrym sprzęcie to zestaw możemy złożyć sami, niestety musimy wtedy zapomnieć o boisku. Cztery rakiety dobrej jakości plus tuba lotek to wydatek rzędu 300 złotych. Piszę tu o rakietach, które z powodzeniem będziemy mogli zimą zabrać na halę i pograć bardziej pro. Wszystko zależy od tego na ile możemy sobie pozwolić.


Tenis ziemny, głównie za sprawą sukcesów naszych reprezentantów, stał się niejako naszym sportem narodowym. To kolejny idealny sport rakietowy na lato. Rzesze dzieciaków chcą być kolejną Agnieszką Radwańską czy też powtórzyć sukcesy Jerzego Janowicza. Warto zachęcić swoje pociechy do spróbowania, a przy okazji samemu złapać odrobinę ruchu na świeżym powietrzu! Kort, dwie rakiety i tuba piłek wystarczą, żeby w pełni cieszyć się tym sportem.


Rekreacyjne modele można kupić za ok. 100 złotych (Dunlop Rage Tour – 119 złotych), juniorskie są jeszcze tańsze (Pro’s Pro Junior – 39 złotych). Każdy z producentów oferuje produkty przeznaczone dla najmłodszych adeptów. Rakiety dobieramy do wzrostu, a piłki do stopnia zaawansowania/wieku. Piankowe dla najmłodszych (Babolat ST3 FOAM – 25 złotych za 3 sztuki). Nie są to wielkie pieniądze, a rakiety do tenisa należą do trwałych, więc z powodzeniem mogą służyć przez kilka lat.


Sporty rakietowe to ciekawa alternatywa dla innych, jak np. piłka nożna czy siatkówka. Żeby zagrać w badmintona czy tenisa wystarczy nam jeden partner. Boisko do badmintona można zabrać ze sobą wszędzie, a rozłożenie go trwa mniej niż pięć minut. Spróbujcie sami, gwarantuję, że czeka Was przednia zabawa!