Aktywnie

Zależy ci na tym, aby skoczyć ze spadochronem, ale zawsze wydawało ci się, że to rozrywka tylko dla odpowiednio przeszkolonych i wytrenowanych osób? Nic bardziej mylnego – teraz skoczyć może prawie każdy. Jak? Wystarczy tylko znaleźć szkołę spadochronową i wykupić skok tandemowy.

 

Czym jest skok w tandemie?

Skoki tandemowe dopiero w ostatnim czasie zaczęły cieszyć się tak dużym powodzeniem. Teraz praktycznie każdy letni weekend w szkołach spadochronowych jest zajęty, ponieważ przyjeżdżają do nich osoby z całego kraju, które chciałyby wypróbować swoich sił w skokach ze spadochronem. Dużą zaletą skoków w tandemie jest to, że nie wymagają one żadnego wyjątkowego przygotowania – szkoleń, treningów, badań lekarskich i tym samym sporych wydatków.

 

W skoku tandemowym, jak sama jego nazwa wskazuje, biorą udział dwie osoby – jest to instruktor, który odpowiada za przebieg skoku pod kątem bezpieczeństwa i techniki, a także sam skoczek, który chce wypróbować swoją odwagę w ekstremalnej sytuacji. Skacze się ze swobodnym spadaniem, czyli po wykonaniu kroku w przestworza z samolotu przez około 30 do 60 sekund spada się bez otwierania czaszy spadochronu. To wtedy można poczuć największą adrenalinę, ponieważ pędzi się z prędkością do 240 kilometrów na godzinę. Po otwarciu spadochronu następuje faza szybowania, podczas której można podziwiać piękne widoki. Lądowanie jest miękkie i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności i kondycji.

 

Skok tandemowy może być również uwieczniony. Wtedy za fotografowanie i filmowanie odpowiedzialny jest dodatkowy skoczek z kamerą. Zmontowany materiał można odebrać jeszcze tego samego dnia. Chociaż to dodatkowo płatna usługa, to warto się na nią zdecydować, żeby mieć niezwykłą pamiątkę ze swojego wyczynu.

 

Ile trzeba zapłacić za skok w tandemie?

Ceny skoków tandemowych uzależnione są od kilku czynników. To głównie wysokość skoku – za skok z 4000 metrów płaci się od 700 do 800 złotych, natomiast za skok z 3000 metrów od 500 do 600 złotych. W cenie zawarte są już wszystkie usługi, w tym wstępny instruktaż, wyposażenie, lot samolotem. Za rejestrację skoku trzeba zapłacić osobno – jest to średni koszt 250 złotych.

 

Skydive zaprasza do skakania!

Szkoła Skydive działa już od ponad 10 lat i zaprasza wszystkich, którzy chcą skoczyć ze spadochronem. Organizuje skoki tandemowe i szkolenia AFF uczące samodzielnego skakania. Skoki prowadzone są w Kruszynie koło Włocławka, gdzie znajduje się baza szkoły, a także w Przasnyszu i w Kamieniu Śląskim. Na skok można zarejestrować się przez internet pod adresem: http://www.skydive.pl/. Warto spróbować lub zrobić komuś bliskiemu niecodzienną niespodziankę!