Aktywnie

piłka nożna

Trochę o samej piłce nożnej

Ostatnio bardzo popularnym sportem stała się piłka nożna. Kiedyś wydawałoby się, że to sport dla mężczyzn, czy chłopców. Jednak nie. W naszym kraju coraz liczniej spotykane są także żeńskie kluby. Jest to sport dla wszystkich. A, że powszechnie wiadomo, że sport to zdrowie, to zachęcamy każdego do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie. Nie ma tu znaczenia, czy jesteś początkujący, czy zaawansowany, czy masz lat pięć, czy pięćdziesiąt pięć. Liczą się chęci, zapał i przede wszystkim aspekty zdrowotne. Co więcej, zasady tej gry wcale nie są trudne. Co prawda dzieci w szkołach nie będą wykorzystywać tych wszystkich zasad ze względu na czas i możliwości. Ważne, że w ogóle sam sport może cieszyć się takim powodzeniem. Na pewno do tego zainteresowania przyczyniają się tzw. gwiazdy piłkarskie wielkiego formatu. A może inaczej król strzelców - Robert Lewandowski, i inni jego znani koledzy, np. W. Szczęsny, Piszczek , Grosicki, Błaszczykowski, Krychowiak i wielu innych. A już o największych światowych sławach futbolu, takich jak - Ronaldo, Messi, Mbappé, nie wspominając!

 

Jak kopać aby nie doigrać się kontuzji ?

To pytanie zadają sobie zarówno początkujący jak i zaawansowani gracze. Wszak nogi to dla piłkarza największy skarb, o który trzeba dbać i uważać podczas każdego meczu. I tu podstawowa rada. Nigdy nie należy kopać piłki przodem stopy, czyli palcami. Może to grozić złamaniem palca u stóp i otwiera nam to tez drogę do łatwiejszego złamania i skręcenia stopy. Należy więc kopać piłkę boczną częścią stopy, wtedy unikniemy zbędnego bólu nogi, a może i kontuzji. Ta zasada to absolutna podstawa piłkarskich umiejętności, do której powinien się zastosować każdy gracz.

 

Co potrzebne, aby móc godnie grać

Aby móc godnie i swobodnie grać w piłkę nożną, zgodnie ze wszystkimi zasadami tego sportu, a dodatkowo grać też bezpiecznie, potrzebne są m.in odpowiednie buty piłkarskie. Takie buty piłkarskie powinny zapobiegać urazom podczas kopania piłki, gdy ta byłaby za twarda. Buty piłkarskie ułatwiają też bieganie. A często spotykamy grających na mokrej murawie, która po i w czasie deszczu zamienia się w ślizgawkę. Takie obuwie popularnie nazywane jest korkami. Korki jako buty piłkarskie sprawdzają się na boisku doskonale. Wiedzą o tym zawodowcy i młodzi zawodnicy piłki nożnej!

 

Jak dobierać korki.

Ważne, aby buty piłkarskie nie były za luźnie, ponieważ doprowadzi to do dyskomfortu podczas gry, oraz może stać się otwartą drogą do kontuzji. Jest to wręcz niebezpieczne. Korki muszą być idealnie dopasowane. Ważne, aby nie było też to obuwie, które będzie obcierać nogi amatora, czy zawodnika. Przed zakupem koniecznie sprawdź rozmiar kupowanego obuwia. Rozmiar butów piłkarskich możesz dopasować zarówno online jak i w sklepie stacjonarnym.

 

A co do kolorów.

No tu można zaszaleć. Kolorów jest pełno. Dobrze by było, aby jednak wybór koloru stał się ostatnią częścią tego wyboru. Nie mniej, po kolorze butów piłkarskich można się nieźle wyróżnić. Największe gwiazdy piłki nożnej stawiają na neonowe i mocno wyróżniające się barwy obuwia. Ty też możesz takie mieć!Gdzie kupimy buty piłkarskie tego rodzaju ?

Ten produkt w 100%-ach znajdziecie w sklepach sportowych. Może to być 4f, adidas, nike, puma, i wiele innych. Lepiej by było przymierzyć je bezpośrednio w sklepie więc NAJLEIEJ, aby kupno ich online nie było pierwszą opcją do wyboru, no chyba, że kupujecie online w sklepach internetowych, albo macie już wprowadzoną własną rozmiarówkę do systemu.

Zdarza się, że dostaniemy je też w tanich sklepach. Chociaż nie zwracajcie uwagi na ceny przy takich butach. Tu ważna jest jakość.

Trzeba brać pod uwagę to że podczas gry nogi szybko się pocą, a do tego jeszcze buty słabej jakości i od razu tworzy się dyskomfort, i atmosfera nie sprzyjająca pięknej grze..

A jeżeli chodzi o stronę online to nie zawodną, okazuje się być https://futbolsport.pl/buty

To sklep posiadający szeroką gamę kolorów butów sportowych w idealnej jakości, z materiału, który nie chłonie potu. W filtrach możecie wybrać wszystkie własne aspekty które byście chcieli, a takie buty wam wyskoczą. W tym sklepie oprócz butów dostaniecie także resztę ubrań, czy niezbędników treningowych.