Aktywnie

Aktywność fizyczna - pływanie

Każdy potrzebuje aktywności fizycznej, bez względu na swój wiek. Jednak co dokładnie wybrać dla siebie? W planowaniu sportu warto uwzględnić swój wiek i wynikające z tego faktu możliwości. Poniższy artykuł zostanie poświęcony poradom w kwestii tego wyboru.

 

Hulajnogi i rolki

Aktywności tej może oddać się tak naprawdę każdy człowiek. Nie wymaga ona długiej praktyki, a sprzęt do niej jest stosunkowo tani. Tym bardziej, jeśli decyzja padnie na używane hulajnogi i rolki 2nd Life. Produkty takie jakością niewiele odbiegają od sprzętu w stanie fabrycznym. A przy tym są od niego dalece tańsze.

Wybór hulajnóg i rolek jako aktywności fizycznej dla dzieci i dorosłych niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim mowa tu o małych siłach wywieranych na stawy. Z tego względu na taką aktywność powinny decydować się osoby bardziej masywne. Co więcej — lepiej, by dzieci wybrały taki właśnie sport. Ryzyko urazów jest w nich bardzo niskie. A wcześnie nabyte problemy z aparatem ruchowym mogą mścić się całe życie.

Pływanie

O ile nie mieszka się nad morzem czy w pobliżu zbiornika wodnego, najlepiej uprawiać pływanie na komercyjnych basenach. Tu także nie ma ryzyka urazów — ciało nie uderza wielokrotnie i mocno o twardą powierzchnię. Co więcej, zaangażowane jest całe ciało, nie zaś jego wybrana część.

Jednak próg wejścia jest tu nieco wyższy. Przede wszystkim w większości przypadków konieczne będzie nabycie karnetu na basen i jego comiesięczne opłacanie. Ponadto pływanie jest umiejętnością wysoce techniczną. Najprawdopodobniej pierwsze kroki w tym świecie stawiane będą pod okiem instruktorów pływania. Niemniej nie jest to argument przeciw — pływanie doskonale wzmacnia krążenie, układ oddechowy czy koordynację ruchową i odporność. Wydatek na nie to inwestycja.

Trening na siłowni

Tu wymagane będzie kupno paru karnetów, jednak wiele siłowni oferuje pakiety rodzinne w przystępnych cenach. Warto, by dzieci pozostawały na siłowni w zasięgu wzroku swoich rodziców. W ten sposób możliwa będzie interwencja w razie problemów. Na siłowni można uczęszczać na zajęcia grupowe — z tańca, jogi, gimnastyki, ale także z treningu siłowego. Ponadto można opłacić instruktaż pod okiem trenera personalnego. Wielu z takich specjalistów oferuje możliwość objęcia opieką małej grupy jednocześnie ćwiczących osób.

Spacery — aktywność dla absolutnie każdego

Jest to aktywność fizyczna o niewielkiej dynamice. Niemniej jest dostępna dla każdego, a ryzyko urazu jest zerowe. Co więcej, po całym dniu w pracy czy w szkole często nie ma się siły na bardziej angażujące wysiłki. W związku z tym spacer może być dobrym pomysłem na odzyskanie sił po ciężkich ośmiu (przynajmniej!) godzinach poświęconych na obowiązki zawodowe i/lub oświatowe. Spacerować można gdziekolwiek, nawet jedynie po swojej najbliższej okolicy. Jednak najwięcej korzyści odniesie się, jeśli spacer ubogacony zostanie o przyrodę. Czym innym jest przecież oddychanie leśnym powietrzem, a czymś zgoła innym raczenie się spalinami miasta w godzinach szczytu.

Artykuł sponsorowany