Aktywnie

sport wodny

Nadejście lata sprawia, że coraz większa liczba osób myśli o tym, aby z aktywnościami sportowymi przenieść się nad wodne zbiorniki. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobra propozycja, która pozwala także na to, aby większą ilość czasu spędzić na świeżym powietrzu. Jaki sport wodny wybrać dla siebie? Do wyboru jest kilka różnych propozycji, jakie znane są od dłuższego czasu lub też dopiero ostatnimi czasy zyskały na znaczeniu.

 

Pływanie na desce SUP

To jedna z tych nowości, jakie od niedawna znajduje się na rynku. Moda na deskę SUP przyszła do Polski z innych krajów, gdzie tą aktywność uprawia wiele znanych osobistości. To nic innego, jak pływanie na dużej desce, odpychając się od wody wiosłem. Nie, nie jest to deska surfingowa, ponieważ każda osoba dzierży w swojej ręce wiosło. Poza tym deski SUP w swojej budowie znacząco różnią się od tych, jakie dedykowane są do surfingu. Co ciekawe, na deskę SUP można zabrać ze sobą dziecko (w kapoku). Niektórzy zabierają nawet małe psy. Jeżeli ktoś nie ma pewności co do tego, czy deska SUP jest dla niego, może ją przed zakupem wypróbować. Nie trzeba od razu kupować sprzętu. Wypożyczalnia desek SUP to miejsce, gdzie można taki sprzęt wynająć na wybrany okres. Korzystanie z usług wypożyczalni na pewno nie spowoduje dużego obciążenia finansowego.

Aquaaerobik

To także jedna z tych propozycji, które dopiero od niedawna cieszą się tak dużym zainteresowaniem. To aerobik tylko w wersji wodnej. Można z niego tak naprawdę korzystać przez cały rok. Zajęcia odbywają się na zadaszonych basenach pod okiem doświadczonych kurortów. W okresie letnim wiele znanych kurortów urządza takie zajęcia aqua aerobiku, zachęcając tym samym swoich gości do aktywności sportowej. Nie ma się co oszukiwać, że jest to łatwa propozycja. Można być jednak pewnym tego, że kto raz spróbuje, zakocha się w tej dyscyplinie i nie będzie chciał odpuścić. ćwiczenia w wodzie są dedykowane zwłaszcza dla osób, którym zależy na utracie kaloriii.

Po prostu pływanie

Osoby, które stawiają na klasykę i nie mają na dodatek czasu na to, aby chodzić na zajęcia o wyznaczonej porze (utrudnia im to praca w różnych godzinach) mogą wykorzystać pływanie. Na basenie, nad jeziorem, nad morzem - opcji jest kilka do wyboru i każda osoba jest w stanie znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Pływanie to chyba jedna z najmniej skomplikowanych opcji, jeżeli chodzi o sporty wodne. To także dobra okazja dla tych osób, jakie do tej pory nie miały okazji do tego, aby się nauczyć pływać do tego, aby zmienić ten stan rzeczy. Nigdy nie jest za późno na naukę pływania. Tym bardziej że na każdym basenie organizowane są zajęcia dla różnych grup wiekowych - także dla osób dorosłych, jak również seniorów.

Jeżeli chodzi o inne sporty wodne, to do dyspozycji jest również piłka wodna, aqua fitness, snorkeling, skoki do wody.

Artykuł sponsorowany