Rower

Każdy kilometr ma znaczenie!

15 czerwca rusza wielka ogólnopolska akcja społeczna „Pomoc Mierzona Kilometrami”. Wszyscy mogą do niej dołączyć i razem z T-Mobile zebrać największą liczbę kilometrów w historii akcji społecznych. Pokonane kilometry T-Mobile zamieni nawet na 1 MILION złotych i przekaże na pomoc dzieciom niepełnosprawnym ruchowo – podopiecznym Fundacji TVN Nie jesteś sam.

Już w najbliższą sobotę, 15 czerwca, podczas MCI Maraton Mazury w Gałkowie, T-Mobile Polska wraz z partnerami: telewizją TVN, Radiem ZET, Grupą Onet, Endomondo oraz firmą Samsung, producentem najnowszej generacji smartfona Galaxy S4, zainaugurują ogólnopolską akcję społeczną „Pomoc Mierzona Kilometrami”.


Do akcji mogą dołączyć wszyscy posiadacze smartfonów, którzy chcą pomóc w zebraniu największej w historii projektów społecznych w Polsce liczby kilometrów, które T-Mobile zamieni nawet na 1 milion złotych. Będąc aktywnym pomagamy dzieciom niepełnosprawnym ruchowo, które pomimo ograniczeń chcą powrócić do aktywnego życia. Dzięki technologii mobilnej możemy połączyć wysiłek wielu osób i wspólnie wspierać siłę i hart ducha podopiecznych Fundacji TVN w przełamywaniu kolejnych barier.

Kilometry będzie można zbierać - spacerując, biegając czy jeżdżąc na rowerze lub uprawiając sport na wózku - od 15 czerwca do 29 września br. korzystając ze smartfona w dowolnej sieci. Wystarczy włączyć bezpłatną aplikację Endomondo i wybrać jedną z ośmiu aktywności: bieganie, kolarstwo, kolarstwo górskie, jazda na rowerze, fitness walking, wędrowanie, chodzenie oraz aktywność ruchowa na wózku inwalidzkim. Każdy przebyty kilometr będzie przybliżać wszystkich uczestników do wspólnego pokonania, ustalonego przez organizatora akcji dystansu.

Nie trzeba być wyczynowym maratończykiem, czy też uprawiać zawodowo kolarstwo, wystarczy wyjść na spacer z dzieckiem, włączyć aplikację i tym samym zbierać kilometry.

Projekt składa się z tygodniowej rozgrzewki oraz 7 dwutygodniowych etapów. W trakcie rozgrzewki, która startuje już w sobotę 15 czerwca, wyzwaniem jest pokonanie przez uczestników 1 miliona kilometrów. Liczymy na każdy cenny kilometr, a za zrealizowane zadanie do puli wpadnie pierwsze 50 tysięcy złotych. Po tygodniowej rozgrzewce, już 23 czerwca rozpoczniemy pierwszy z siedmiu dwutygodniowych etapów. Kolejne dystanse, wyznaczane będą wraz z kolejnymi etapami inicjatywy.

Aby pomóc wystarczy być aktywnym!

Wszystkie kilometry zliczane będą za pomocą bezpłatnej aplikacji Endomondo, którą należy zainstalować na smartfonach uczestników. Po zarejestrowaniu się wystarczy wybrać w menu „Rywalizacje” pozycję „Pomoc Mierzona Kilometrami” i dołączyć do akcji. Rozwiązanie to działa na wszystkich smartfonach z systemami Android, iOS, Windows Phone i BlackBerry 10. Aplikację należy uruchamiać zawsze podczas aktywności fizycznej, dzięki czemu program zliczy przebyty dystans i doda go do całkowitej puli kilometrów pokonanych przez uczestników akcji. Warunkiem koniecznym do prawidłowego działania aplikacji jest włączony odbiornik GPS w telefonie – tylko w ten sposób możliwe jest zmierzenie przebytego dystansu.

Do akcji „Pomoc Mierzona Kilometrami” powstała specjalnie dedykowana strona www.kilometrami.pl, na której na bieżąco publikowane będą wszelkie informacje, regulaminy, harmonogramy oraz co najważniejsze, kilometry jakie na dany czas udało się zebrać. Na stronie będzie można zobaczyć ile kilometrów, zebrały w akcji znane osoby. Szczegóły już niebawem. Równocześnie na fanpage’u T-Mobile PL na Facebooku uruchomiona zostanie zakładka akcji, na której systematycznie będziemy dzielić się ciekawostkami, emocjami i z pewnością sukcesami uczestników akcji. Strona oraz zakładka na Facebooku startują 15 czerwca wraz ze startem akcji.

Kolejne etapy projektu będzie można śledzić również na bieżąco na antenie TVN w programach, DD TVN, DD Wakacje oraz w wybranych edycjach programu Co za tydzień. Więcej o akcji również na antenie Radia ZET, gdzie już od 15 czerwca zapraszamy na relacje z Maratonu a już od 23 czerwca na specjalny program „Biegaj z nami”, który emitowany będzie w każdą niedzielę o godz. 8:45. Najświeższe informacje o akcji publikowane będą na bieżąco w Onecie, na stronach: zdrowie.onet.pl, sport.onet.pl oraz uroda.onet.pl.

W akcji „Pomoc Mierzona Kilometrami” każdy kilometr ma wielkie znaczenie. Będąc aktywnym, sprawiasz, że niepełnosprawne dzieci mają szansę na poprawę ich sprawności fizycznej. Ruszasz się – pomagasz, ale również możesz wygrać szereg fantastycznych nagród, które będą towarzyszyć projektowi. Wśród nich ufundowane przez firmę Samsung wielofunkcyjne smartfony Galaxy S4. Więcej o konkursach już niebawem.

Szczegółowe informacje o akcji oraz regulamin będą dostępne od 15 czerwca 2013 roku na dedykowanej stronie kilometrami.pl

 

Tematy: