Rower

Od jakiegoś czasu rowery stały się nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale i swego rodzaju stylem życia. Coraz więcej mieszkańców dużych miast przesiada się z samochodu na dwa kółka. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Po pierwsze dbałością o środowisko i ekologicznym podejściem do życia. Po drugie troską o zdrowie i dobrą kondycję. Po trzecie usprawnieniem związanym z omijaniem korków. W godzinach szczytu jadąc na rowerze możemy szybciej dostać się do celu niż samochodem lub autobusem.

 

Jaki rower będzie dobry dla nas?

Przed zakupem roweru warto zastanowić się, do jakich celów będziemy go wykorzystywać. Z roku na rok w miastach przybywa ścieżek rowerowych. Dzięki czemu z łatwością dostaniemy się tam, gdzie chcemy. Jednakże zupełnie inny sprzęt nadaje się do jazdy po miejskim asfalcie, a jeszcze inny do jazdy po górach. Poniżej przedstawiamy podstawowe modele rowerów.

Rower miejski

Tego typu sprzęt przeznaczony jest do pokonywania średnich odległości. Jego budowa jest bardzo wygodna dla kierującego. Zazwyczaj wyposażony jest w cienkie opony oraz w miękkie siodełko, co dodaje komfortu. Z powodzeniem można na nim jeździć nawet w garniturze czy w sukience.

Rower górski

Z założenia nadaje się do jazdy po górach. Ma dość szerokie opony, dzięki czemu nie straszne mu dziurawe i piaszczyste nawierzchnie. Wiele osób korzysta z niego również w mieście. Górale były bardzo modne w latach 90 XX wieku.

Rower trekkingowy

Takie rowery są przeznaczone dla osób planujących turystykę rowerową. Trekkingi mają nieco węższe opony niż górale. Dzięki temu możemy na nich rozwijać szybsze prędkości. Dodatkowo z powodzeniem wykorzystamy go do jazdy po asfalcie.

Co zrobić, gdy nasz rower potrzebuje naprawy?

Jeśli twój rower się zepsuł, to koniecznie wybierz się z nim do serwisu. Często zastanawiamy się np. gdzie w Warszawie można naprawić rower? Szukając odpowiedzi na to pytanie wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło np.: serwis rowerowy Warszawa Ursynów i już po chwili dotrzemy do poszukiwanych przez nas informacji. Jedną z firm zajmujących się tego typu usługami jest T-Bike z Warszawy.

Tematy: