Rower

Rower trekkingowy TABOU

Jaki rower wybrać, jeżeli jeździsz po terenie, ale nie jesteś zawodowcem? Lubisz leśne ścieżki, ale nie chcesz wydać majątku na profesjonalny sprzęt, który nie ulegnie uszkodzeniom na wertepach?

Jaki rower trekkingowy wybrać?

Jedni wolą wykorzystywać rower głównie do tego, aby wygodnie dojeżdżać do pracy oraz na zakupy. Dla innych to pojazd, który świetnie sprawdza się w trakcie weekendowych wypadów za miasto.

Gdyby ktoś skupił się wyłącznie na pierwszym celu, świetnie sprawdziłby się w tym zastosowaniu rower miejski. Dla odmiany w drugim przypadku warto pomyśleć o czymś takim, jak rower trekkingowy. Ten rodzaj „dwóch kółek” jest dedykowany własnie takim typom podłoża, jak szruty, leśne dukty, czy polne drogi – i można go z powodzeniem stosować w trakcie wspomnianych wypadów poza obręb miasta.

Kupując taki uniwersalny rower warto zwrócić uwagę na jego jakość. Tanie, supermarketowe modele, często sprzedawane jako „no name” lub pod marką własną sieci handlowej, choć zazwyczaj są o wiele tańsze, zwykle są także mniej solidne.

Czy jednak oznacza to konieczność wydania majątku na lepszy rower? Na szczęście niekoniecznie. Na rynku funkcjonuje od jakiegoś czasu polska marka Tabou, której rowery świetnie sprawdzają się dla osób, które szukają pojazdu na lata, a jednocześnie nie mają potrzeb zawodowych cyklistów. Dzięki temu można dokonać trafnego zakupu, mieszcząc się przy tym w kwocie 2000, a nawet 1500 złotych.

Rower trekkingowy KINETIC 4.0 GTS

Jaki rower trekkingowy męski wybrać?

Szukając roweru typowo męskiego, warto zainteresować się modelami Tabou Kinetic GTS. Wśród promowanych przez producenta modeli istnieje kilka odmian, wyposażonych w solidną ramę aluminiową i posiadających dobrą amortyzację, która sprawdzi się na mniej wyrównanym terenie.

Wśród obecnie dostępnych wariantów Tabou Kinetic GTS 1.0, 2.0, 3.0 oraz 4.0 dwa pierwsze powinny zainteresować początkujących cyklistów, z kolej „trójka” oraz „czwórka” warte są uwagi, jeżeli Twoje wymagania są już nieco wyższe. Warto zauważyć, że rower Kinetic 2.0 GTS, posiadający duże, 28-calowe koła, nie tylko mieści się we wspomnianym budżecie 2000 złotych (producent sugeruje cenę około 1700 złotych), ale wręcz pozwala zachować jeszcze margines, dzięki któremu można zainwestować w odzież rowerową lub przydatne akcesoria.

Rower trekkingowy KINETIC 3.0 LDS

Jaki rower trekkingowy damski wybrać?

W ofercie marki Tabou znajdują się również pojazdy trekkingowe idealne dla pań. To rowery Tabou z serii Kinetic LDS. Dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, w których dominować może biel, czerń z akcentami różu oraz czerń z domieszką niebieskiego, ucieszy swoim designem. Oczywiście wygląd to nie wszystko – parametry techniczne tegoż roweru są takie, jakie być powinny i sprawdzi się on w boju.

Dobra amortyzacja, aluminiowa rama (17 i 19 cali do wyboru) i duże koła zapewniają komfortową jazdę w terenie. Sam rower pozostaje jednak przy tym na tyle lekki, żeby nie sprawiał problemów na poziomie siłowym.

Model ten ma przy odmiany (Kinetic LDS 1.0, 2.0 oraz 3.0), przy czym 1.0 mieści się w budżecie około 1450 złotych, a drugi – 1700 złotych.

Podsumowanie

Decydując się na rower trekingowy warto omijać modele niskobudżetowe, które mogą zawieść w najmniej dogodnym momencie, na przykład daleko poza granicami miasta. Na szczęście istnieją kompromisy pomiędzy wysoką jakością, a niską ceną – są to rowery Tabou Kinetic, które od kilku lat podbijają polski rynek.

Tematy: