Rower

rower

Rowery elektryczne z biegiem lat coraz mniej różnią się od swoich napędzanych jedynie ludzkimi mięśniami braci. Producenci ukrywają kolejne elementy napędu nie tylko, by ich konstrukcje wyglądały lepiej, ale także, by części te były lepiej chronione przed trudnymi warunkami. Rewolucję znajdziemy także w zakresie typów jednośladów elektrycznych. Jeszcze niedawno mieliśmy do wyboru jedynie modele miejskie, obecnie rowery elektryczne występują nawet w produktach szosowych. Sprawdźmy więc, jaki charakter jednośladu będzie najlepszy dla jakiego użytkownika.

 

Rowery elektryczne crossowe i trekkingowe

Zaczynamy od modeli, które są uznajemy za najbardziej uniwersalne, sprawdzające się u dużej ilości klientów i bardzo często wybierane. Rowery elektryczne crossowe i trekkingowe między sobą nie różnią się wiele – trekkingowe przystosowane są bardziej do długiej jazdy, posiadają dodatkowe wyposażenie i geometrię zapewniającą wyższy komfort dalekich podróży. Rowery elektryczne crossowe to zwinne i wygodne maszyny do jazdy szczególnie w mieście. Ich budowa stanowi złoty środek między wyprostowanymi miejskimi, a agresywnymi i nastawionymi wyłącznie na wydajność rowerami szosowymi. Crossy sprawdzą się więc wtedy, gdy zależy nam na wygodnym przemieszczaniu się z miejsca na miejsce i lubimy czasem przejechać się po nieutwardzonej ścieżce. Rowery elektryczne trekkingowe zaś posłużą użytkownikom lubującym się w podróżowaniu jednośladem, jednak będą także świetną i bardzo uniwersalną propozycją do miasta, gdzie ich dodatkowe wyposażenie nie tylko nie będzie nam przeszkadzać, ale i ułatwi zadanie jeśli chodzi o przewóz zakupów, czy jazdę w niepogodzie.

rower elektryczny

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Rowery elektryczne górskie i szosowe

Sportowe konstrukcje przeznaczone są już bardziej dla użytkowników o konkretnych wymaganiach i poszukujących dodatkowego wsparcia na dobrze im już znanej budowie dwukołowca. Modele o charakterze górskim przystosowane są do jazdy w ciężkich terenach. Stosowane w nich silniki odznaczają się wyższym momentem obrotowym, dzięki któremu bez problemu pokonamy na nich strome wzniesienia. Rowery elektryczne szosowe wyposażane są w lżejsze komponenty. Często nie mogą przejechać na jednym ładowaniu tak wielu kilometrów, jak na przykład modele crossowe, jednak zachowany zostaje ich sportowy charakter i bardzo niska waga. Rowery elektryczne szosowe polecane są miłośnikom jazdy po utwardzonych trasach, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia.

 

Konstrukcje prawdziwie miejskie

Rowery elektryczne miejskie z czasem coraz bardziej ustępują miejsca modelom bardziej praktycznym, jak crossowe, czy trekkingowe, jednak wciąż mają one swoich zwolenników. Na takich konstrukcjach podróżujemy komfortowo, w wyprostowanej pozycji. Dzięki obniżonej ramie, jaką posiadają rowery elektryczne damskie, możemy wygodnie przemieszczać się w sukience, a także przemieszczać się na nich mogą osoby mniej sprawne fizycznie. Rowery elektryczne męskie o charakterze miejskim posiadają klasyczną, doskonale nam znaną konstrukcję z prostą, wysoką rurą górną. W tych modelach spotkamy szerokie siodełka, bardzo często amortyzowane lub mocowane na amortyzowanej sztycy, a także komfortowe dodatki zapewniające maksimum wygody podczas codziennego przemieszczania się. Rower miejski nie będzie jednak dobrym kompanem w przejeżdżaniu po stromych terenach, dużych nierównościach lub podczas długich wypraw. Dlatego warto zdecydować się na niego w przypadku, gdy wiemy, że będziemy jeździć wyłącznie po mieście lub gdy możemy sobie pozwolić na posiadanie kilku modeli o różnych zastosowaniach.

 

Wybierając rowery elektryczne Warszawa warto odwiedzić sklepy BikeSalon znajdujące się na Pradze (Ostrobramska 38b) i Bemowie (Wrocławska 25). Możemy w nich liczyć na profesjonalną pomoc w doborze jednośladu oraz dowiedzieć się wszystkiego, co nas interesuje na temat wybranego dwukołowca. Dobierzemy także potrzebne dodatki, akcesoria czy odzież, dzięki czemu ze sklepu wyjedziemy w pełni wyposażeni na doskonale dopasowanym do naszych potrzeb pojeździe. Osoby, które nie mieszkają w stolicy również mogą skorzystać z najlepszej oferty sklepów BikeSalon – rowery elektryczne online można kupić przez witrynę bikesalon.pl. Placówkę stacjonarną znajdziemy także w trójmieście, wystarczy, że wyszukamy rowery elektryczne Gdańsk, a dowiemy się, że BikeSalon znajduje się przy alei Grunwaldzkiej 211, w galerii City Meble. Każde z tych miejsc warto odwiedzić, by wyposażyć się w najlepszy dla naszych potrzeb jednoślad i być zadowolonym z zakupu.

 

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

 

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl