Bieganie - Książki

Biegi długodystansowe Przygotowanie, trening i strategia

Biegi długodystansowe Przygotowanie, trening i strategia
Autor: Christof Baur, Bernd Thurner
Wydawca: RM
Rok: 2013

Na pewno wiesz, że bieganie to znakomity sposób na to, by poprawić stan swojego zdrowia, poprawić kondycję i samopoczucie. Nie masz jednak pojęcia jak się do tego zabrać i co zrobić, by postawić pierwsze kroki. Bieganie dla żółtodziobów, która stopniem przydatności ustępuje tylko osobistemu trenerowi, sprawia że ten sport staje się przystępniejszy.

 

Wypchana po brzegi poradami i opisami od strony technicznej wszystkiego, od samych początków do bardziej zaawansowanych metod treningu, książka ta oferuje ci:

 

  • porady odnośnie ułożenia idealnego programu treningowego, odpowiedniego do twojego wieku, poziomu sprawności fizycznej wraz ze sposobami na to jak wpasować go w ciasny tygodniowy grafik,
  • kompletny opis stroju, potrzebnego sprzętu i gadżetów, na czele z niezbędnymi butami do biegania,
  • zalecenia, dzięki którym określisz odpowiednią porę dnia i miejsce w którym warto biegać, by robić to bezpiecznie,
  • ćwiczenia pomagające uniknąć kontuzji, a dodatkowo sugestie w zakresie radzenia sobie z obolałościami, przydatne jeśli nie chcesz rezygnować z treningów,
  • kuluarowe informacje na temat wyścigów, w tym chociażby rady dotyczące określania dystansu i opracowywania treningów przed zawodami.Bill Rodgers - zwyciężał w bostońskich i nowojorskich maratonach - cztery razy w każdym. W 1998 roku został wprowadzony do National Distance Running Hall of Fame, a w 1999 roku do National Track and Field Hall of Fame.

Scott Douglas - to były redaktor prowadzący magazynu Running Times, wielokrotnie współpracujący przy wielu publikacjach na temat biegania. Sam również biega.Tematy: