Fitness - Książki

Fitness, zdrowie, uroda

Fitness, zdrowie i uroda
Autor: Ellen Karpay
Wydawnictwo: Helion
Rok: 2009

Ćwicz, dobrze się odżywiaj i zrzuć zbędne kilogramy

Na pewno doceniasz ruch i zdrowie, a przez głowę przemknęła Ci myśl, że powinieneś popracować nad kondycją. Chyba nie trzeba Cię przekonywać, że efekty są warte wysiłku - zaczniesz mniej przejmować się kaloriami, nabierzesz sportowej sylwetki, wyładujesz stres i nerwy, bóle głowy z niedotlenienia znikną jak ręką odjął, uodpornisz się na przeziębienia i tak dalej. Same korzyści i przyjemności! Na początku ciężko jest się przemóc i zacząć ćwiczyć. Jednak kiedy tylko zrobisz pierwszy krok, ćwiczenia fizyczne staną się dla Ciebie czymś tak naturalnym jak śniadanie -- bez nich będziesz czuć niedosyt.

 Ruszamy z miejsca? Ta książka jest jak prawdziwy osobisty trener. Nie wiesz, jakie ćwiczenia są dla Ciebie najlepsze? Zastanawiasz się, jak powinieneś się odżywiać, aby mieć siłę trenować i jednocześnie nie przybierać na wadze? Pozwól, że na te i inne pytania odpowie profesjonalistka.

Ellen Karpay wprowadzi Cię w świat fitness i zdrowych ludzi. Z tej książki dowiesz się, jak:

 

  • ćwiczyć na świeżym powietrzu (jogging, rower, pływanie, narty, łyżwy),
  • nabierać kondycji na siłowni (bieżnia, steppery, wioślarz, skakanka),
  • wykonywać trening siłowy (od sztangi do hantli i pompek),
  • rozciągać mięśnie (proste zestawy ćwiczeń na każdą okazję),
  • dobierać jedzenie (kofeina, błonnik, cholesterol, węglowodany i inne składniki),
  • sprawdzać, czy masz dobry puls i odpowiednią wagę.


Fitness - życie, zdrowie, siła

Ellen Karpay jest instruktorką fitness certyfikowaną przez American College of Sports Medicine. Jako konsultantka i współwłaścicielka firmy Health is Wealth doradza ludziom i instytucjom w sprawach fitness i zdrowego odżywiania się.