Rower, Zdrowie, Uroda, inne - Książki

Pływanie w wodach otwartych

Pływanie w wodach otwartych
Autor: Steven Munatones
Wydawca: Buk Rower
Rok: 2013

Godzina na basenie to za mało? Chcesz być bliżej natury? Korci cię, aby spróbować czegoś więcej? Sięgnij po "Pływanie w wodach otwartych" i odkrywaj pływanie na nowo. Zacznij przygodę z open water!
Książka dostarczy ci odpowiedzi na pytania związane z podstawami pływania w wodach otwartych. Zawiera konkretne wskazówki dotyczące m.in.:

  • sprzętu dla pływaków,
  • ochrony ciała przed otarciami,
  • sposobów na regenerację w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów,
  • pływania w ciepłej i zimnej wodzie,
  • ogólnego przygotowania organizmu do realnych warunków.

 

Książka Stevena Munatonesa to nie tylko poradnik z konkretnymi wskazówkami. Wielu osobom może ona pokazać, jak w,życiu radzić sobie z przeciwnościami losu. By tak, jak weterani pływania w wodach otwartych być gotowym na to, co nieoczekiwane.Steven Munatones - to były maratończyk pływacki oraz znany i doceniany trener. Był trenerem narodowej drużyny pływackiej USA na Mistrzostwach Świata w Pływaniu w roku 2001, 2003, 2005 i 2007 oraz na Mistrzostwach Świata w Pływaniu w Wodach Otwartych w roku 2004.
Jest redaktorem naczelnym Daily News of Open Water Swimming i twórcą anglojęzycznego słownika Open Water Swimming Dictionary. Munatones zarządza stroną internetową Międzynarodowej Galerii Sław Maratonów Pływackich. Był komentatorem dla telewizji NBC podczas maratonu pływackiego mężczyzn i kobiet na 10 kilometrów w trakcie olimpiady w Pekinie w 2008 roku. Podczas igrzysk występował wielokrotnie jako ekspert od pływania na łamach różnych mediów amerykańskich, w tym NBC-TV, Universal Sports, Wall Street Journal, National Public Radio, USA Today, New York Times, magazynu National Geographic oraz Associated Press. Artykuły jego autorstwa ukazywały się w,Swimming World, Australia Swimming i USMS Swimmer. Co roku publikuje listę 100 Najważniejszych biegów pływackich w,wodach otwartych oraz 50 najważniejszych biegów pływackich Ameryki. Jest twórcą najpopularniejszych portali internetowych o pływaniu długodystansowym, w tym Openwatersource oraz 10Kswim.

 


Jest członkiem Technicznego Komitetu Pływania w Wodach Otwartych FINA (FINA Technical Open Water Swimming Committee) - światowej organizacji zarządzającej pływaniem w wodach otwartych, z której porad i sugestii korzysta Amerykańska Unia Pływania Amatorskiego, organizacja USA Swimming i,U.S. Masters Swimming.
Mieszka w Huntington Beach w Kalifornii wraz z żoną i czwórką dzieci.

Tematy: