Tipy / Porady / Ćwiczenia

Kondycja fizyczna - porady

Sprawność fizyczna oznacza, że ​​organizm jest nie tylko zdrowy i stosunkowo wolny od chorób i urazów, ale to, że pracuje w optymalnym stanie. Ten stan rzeczy możemy osiągnąć poprzez spożywanie żywności, która nie tylko była by zdrowa, ale że również dostarcza niezbędnych składników odżywczych, aby utrzymać kondycję.

Musisz zaopatrzyć swój układ krążenia, tak, aby skutecznie dostarczyć mu tlenu i substancji odżywczych do mięśni i mózgu.

Pytania które mogą się nasunąć?
- Jak dzięki odżywianiu można pomóc swojej kondycji?
- Jaką rolę mają mięśnie w kondycji?Odżywianie
Dobra sprawność fizyczna zaczyna się od dobrego odżywiania. Musisz jeść odpowiednie jedzenie i unikać takich rzeczy jak żywność z nadmiarem "złych" tłuszczów.

Przyjmowanie materiałów toksycznych, takich jak alkohol, tytoń lub narkotyków powinno być zminimalizowane, jeśli nie całkowicie wyeliminowane.

Powinieneś jeść i pić odpowiednie produkty, które dostarczają paliwo dla organizmu. Jeśli wykonujesz intensywny wysiłek fizyczny, należy upewnić się, że dieta zawiera odpowiednie materiały potrzebne do wzrostu.


Rola mięśni a kondycja.

Ćwiczenia aerobowe zwiększają siłę, wytrzymałość i pojemność płuc, tak, że tlen jest wprowadzany do krwi bardziej efektywnie.

 

Z domowych ćwiczeń bez obciążeń i które dają bardzo dobre wyniki rozwojowe to m.in.:

  • "brzuszki" / "brzuszki" ze skrętami tułowia
  • pompki (to na tricepsy oraz klatkę piersiową) pamiętaj o wyprostowaniu tułowia
  • podciąganie na drążku (to genialne ćwiczenie wyrabia mięśnie naramienne, czworoboczny i najszerszy grzbietu, bicepsy, poprawia kondycje, siłę ścisku, pamiętaj aby wykonywać serie w różnej szerokości uchwytu)
  • wspięcia na palce (to mięśnie łydek)
  • skakanka (kondycyjne ćwiczenie)
  • pompki tyłem (opierasz się o ławeczkę bądź łóżko i pompujesz,  dobre ćwiczenie na ręce i barki)
  • po za tym biegi minimum 30 minut
  • oraz podskoki z podciąganiem kolan do klatki piersiowej przy wyskoku