Tipy / Porady / Ćwiczenia

Lato jest doskonałą okazją do ruchu – to szansa dla największych leniuchów, aby wyjść na zewnątrz i wypróbować nowych aktywności! Słońce ogrzewa Ziemię, a dni są dłuższe – warto zatem wybrać się na zewnątrz i skorzystać z panujących warunków, aby zadbać o swoje ciało i umysł.

 1. Tenis
  Jeśli jesteście fanami Wimbledonu dlaczego nie chwycić za rakietę i zacząć grać? Tenis oferuje trening całego ciała i świetną zabawę z partnerem lub przyjaciółmi. Wiele pobliskich parków jest z całą pewnością wyposażonych w korty, które można wynająć za niewielką cenę lub skorzystać z nich za darmo.
 2. Basen
  Dobrym pomysłem na ochłodę w gorące dni jest skorzystanie z basenu. Pływanie jest doskonałym treningiem układu krążenia – krew jest szybciej pompowana bez zwiększania ciśnienia krwi. Wystarczy znaleźć pobliski basen lub strzeżone kąpielisko żeby ochłodzić się i potrenować wśród fal.
 3. Bieganie
  Jeśli masz ochotę pracować tak, że pot będzie spływał strumieniami z twojego ciała, dlaczego nie zacząć biegać? Możesz wybrać się na samotną przebieżkę w parku ocienionym konarami drzew lub zorganizować niewielki maraton z przyjaciółmi. Ważne żebyś poczuł, że całe twoje ciało pracuje na najwyższych obrotach.
 4. Bootcamp
  Nie każdemu mówi coś nazwa bootcamp – jest to jednak synonim do hektolitrów potu i pracy każdego mięśnia w Twoim ciele. Sprinty, przysiady i pompki to tylko niektóre z ćwiczeń, które przyśpieszą spalanie kalorii.
 5. Joga
  Słońce dostarcza skórze człowieka witaminy D, której braki doskwierają nam zwłaszcza w okresie zimowo-jesiennym. Dobrym pomysłem jest uprawianie jogi na zewnątrz, rozkoszując się promieniami słońca i świeżym powietrzem. Jeśli potrzebujemy jak największej dawki słońca, zawsze można rozważyć wymianę standardowego stroju do ćwiczeń na ulubiony strój kąpielowy.
 6. Spacery
  Wreszcie jeśli nie masz siły ani ochoty na ciężkie treningi, warto wybrać się na długi spacer. Aby całkiem się nie rozleniwić można stosować zmienne tempo, odległości lub wmieszać w to np. zabawę z naszym pupilem.

Tenis a może joga? Bootcamp czy spacer? Wakacyjną pogodę warto wykorzystać nie tylko na błogie lenistwo, ale również na pełne energii aktywności. Dbanie o piękną sylwetkę i formę powinno nam wejść w nawyk, a jeśli pogoda dopisuje, szkoda jej nie wykorzystać!

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią odzieżową Sarafis, który oferuje najlepsze obuwie sportowe idealne do letnich treningów.