Tipy / Porady / Ćwiczenia

W Polsce zapanowała moda na fitness i z każdym dniem powiększa się grono miłośników codziennej dawki aktywności fizycznej. Ćwiczą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Powstają kolejne inspirujące ćwiczących treningi, które angażują maksymalnie dużą ilość mięśni.

 

Fitness wyszedł z sal treningowych oraz siłowni wprost do polskich domów, gdzie masa ludzi ćwiczy korzystając z treningów nagranych przez trenerów osobistych. Można je kupić na płytach, znaleźć w Internecie bądź skorzystać ze znacznie bezpieczniejszej metody uprawiania fitness pod okiem trenera podczas zajęć. Skoro już padło słowo bezpieczeństwo trzeba zaznaczyć, że to najistotniejsze na czym powinniśmy trenując skupić swoją uwagę. Efekty ćwiczeń z pewnością prędzej czy później się pojawią, natomiast o bezpieczeństwo powinniśmy dbać na każdym etapie treningu. Źle wykonywane ćwiczenia oraz nieodpowiednie obuwie mogą sprawić, że fitness nie będzie źródłem przyjemności i zgrabnej sylwetki, ale stanie się drogą do bolesnego urazu, który może nas na długi czas wykluczyć z większej aktywności fizycznej. Jak zatem zadbać o swoje bezpieczeństwo? Zacznijmy od doboru odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępowała ani utrudniała wykonywania ruchów. Zainwestujmy także w naprawdę dobrej jakości buty treningowe. Nie ćwiczy boso, ani też w zwykłych trampkach bowiem takie nierozsądne zachowanie może skończyć się poważną kontuzją np. w obrębie stawu skokowego. Dobierzmy naprawdę dobrej jakości obuwie sportowe przeznaczone właśnie do fitnessu. Największe firmy produkujące buty sportowe tworzą specjalne buty przeznaczone właśnie do wykorzystania podczas treningów na sali czy też w domu. Ćwiczenie bez odpowiednich butów to wbrew pozorom naprawdę duże ryzyko, dlatego nie warto oszczędzać na odpowiednich butach fitness - przykłady.

Kiedy już zakupimy odpowiednią odzież oraz obuwie przeznaczone na trening dobrze zacząć swoją przygodę ze sportem pod okiem wykwalifikowanego trenera, który pokaże jak wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia i na wczesnym etapie wyłapie wszystkie nasze niedociągnięcia i błędy które mogą być przyczyną urazów. Po kilku treningach z trenerem swobodnie możemy zacząć ćwiczyć w domu bogatsi w wiedzę na temat prawidłowego wykonywania poszczególnych ćwiczeń.