Tipy / Porady / Ćwiczenia

Kluby fitness cieszą się ostatnimi czasy dużą popularnością, z racji tego iż sport uprawia coraz większa ilość Polek i Polaków. Po świętach czy weekendach, które obfitowały w dużą ilość, niekoniecznie zdrowego, jedzenia, czas na to by to wszystko zrzucić. Jednak to w ile tygodni, miesięcy czy lat zebraliśmy tłuszczu tyle samo lub dłużej będziemy to zrzucać.

Zajęciami fitness interesuje się coraz więcej osób. Sami możemy to zauważyć po ilości biegaczy na osiedlu lub w pobliskim klubie. Warto zainteresować się jakimkolwiek sportem, by zrzucić nadmierne kilogramy po obżarstwie, ciąży czy chorobie. Należy spróbować wszystkiego po trochu, by przekonać się, że sport może stać się naszym hobby i częścią życia.

 

Dlaczego więc nie spróbować zajęć w klubie? Warto, zwłaszcza, że wiele takich obiektów ma w cenniku, np. możliwość zapłaty tylko za jedne zajęcia, za cały tydzień lub miesiąc. Za jeden dzień nie jest to duża kwota, ale karnet na tydzień lub miesiąc wymagają od nas większej ilości pieniędzy. W internecie można znaleźć wiele ofert, które oferują zniżki na karnety. Kartę można wykorzystać na siłowni lub na zajęciach fitness i odebrać w danym obiekcie sportowym.

 

Jakie zalety mają te aktywności fizyczne? Po pierwsze możemy zrzucić zbędny balast przy profesjonalnej pomocy. Jednakże, gdy ćwiczymy na siłowni możemy mieć własnego trenera, który ułoży nam plan i wspomoże, kiedy nie bardzo wiemy co jak zrobić. Zajęcia fitness, niestety, mają ten minus, że prowadząca/y musi czuwać nad całą grupą (a często jest po 20-30 osób) i nie dotrze do każdego. Nie bierzmy tej negatywnej strony zbytnio do siebie - co innego się rozciągać, a co innego podnosić ciężary.

Innym aspektem ważnym do omówienia jest wygląd naszej sylwetki od strony mięśniowej - kobiety mogą mieć zgrabne nogi i lekko umięśniony brzuch, a mężczyźni tzw. kaloryfer i silne ręce. Nie zapominajmy także o innym częściach ciała - nie ćwiczmy tylko jednego fragmentu co popełniają prawie wszyscy początkujący. Kobieta wygląda później karykaturalnie - umięśnione nogi, ale dłonie słabe i chudziutkie, natomiast mężczyzna - pięknie wyrzeźbiona górna część ciała, ale nóżki niczym patyczki. Dlatego zachowajmy równowagę pomiędzy ćwiczeniami i partiami ciała.


Ostatnią rzeczą jaką należałoby omówić jest sposób odżywiania się. Regularność posiłków będzie dobrym rozwiązaniem, a jeśli wyrzucimy słodycze i gazowane napoje nasza droga do sukcesu będzie coraz krótsza. Nie poleca się owoców, gdy chcemy zrzucić kilogramy. Owoce, mimo tego, że są zdrowe, podnoszą nie potrzebnie poziom glukozy we krwi, przez co tłuszczyk nam się odkłada zamiast opuszczać ciało. Ważne jest też, by jeść odpowiednio do ilości ćwiczeń - warto jeść troszkę więcej w dni, w które mamy zaplanowany trening, a oszczędzić sobie ciastek w dni bez aktywności.