Tipy / Porady / Ćwiczenia

Szukasz dobrego sposobu na to, aby zrzucić nadmierne kilogramy? A może chcesz uzyskać wymarzoną rzeźbę brzucha i pośladków? Do dyspozycji masz wiele różnych dyscyplin sportowych, dzięki którym można osiągnąć zamierzony cel. Jedną z najbardziej popularnych jest fitness – doskonały dla każdej kobiety niezależnie od wieku i kondycji.

 

Fitness jest gimnastyką rekreacyjną, która bazuje na aerobiku. Jej główną cechą jest optymalne ukierunkowanie krążenia i oddychania ćwiczącego, by organizm mógł unikać niedotlenienia. Fitness to mnóstwo różnorodnych typów ćwiczeń, które mogą być indywidualnie dopasowane do potrzeb ćwiczących.

 

Korzyści płynące z fitnessu

Dużą zaletą fitnessu jest to, że daje on szerokie korzyści bez konieczności dużego wysiłku. Wśród głównych zalet znajdują się między innymi zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, tętna spoczynkowego, poprawa przyswajania tlenu, zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej. Również można uzyskać korzyści biomechaniczne – zwiększenie zakresu ruchu, gibkości, wzmocnienie stawów, mięśni i więzadeł. Do nich dochodzą także korzyści w sferze psychologicznej, a mianowicie zmniejszenie stresu, polepszenie samopoczucia, zwiększenie poczucia własnej wartości.

 

W domu czy w klubie fitness?

Gdy chcesz zacząć ćwiczyć, możesz zarówno zdecydować się na treningi w domu, jak i zapisać się do profesjonalnego klubu fitness. Co wybrać? Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, dlatego warto przemyśleć każdą z nich.

 

Samodzielne treningi w domu są darmowe, nie licząc kosztów zakupu maty do ćwiczeń, podstawowych akcesoriów, na przykład hantli, chociaż nie są one potrzebne. Ćwiczyć można przed telewizorem lub komputerem – do dyspozycji jest wiele nagrań, które pokazują, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia. To wygodny sposób na trening, ponieważ nie trzeba wychodzić wtedy z domu, niemniej jednak ma jeden minus – wymaga dużego samozaparcia. Wiele kobiet rezygnuje po kilku razach, tłumacząc to brakiem czasu czy zniechęceniem.

 

Dlatego wtedy, gdy zależy ci na osiągnięciu zamierzonych efektów, wybierz klub fitness. To właśnie w nim czekają na ciebie zajęcia z ekspertami w tej dziedzinie. Pomogą ci w wybraniu optymalnego programu ćwiczeniowego, z którym twoja sylwetka będzie wymarzona. Chociaż za karnet do klubu fitness trzeba zapłacić, to jednak jest to bardzo dobra motywacja do regularnego uczęszczania na zajęcia, a przy tym również do uzyskania celu.

 

Dobry klub na wagę złota

W klubach czeka na ciebie fachowa obsługa, także indywidualna. Koszt pakietu można dopasować na swoją kieszeń, a takie zajęcia to naprawdę dobra inwestycja. Wszystkie zainteresowane kobiety z Krakowa zaprasza klub White Star Power, który przygotował dla nich zróżnicowane zajęcia w atrakcyjnych cenach. Więcej pod adresem: http://whitestarpower.pl/fitnes_aerobic.html.

 

Pamiętaj o tym, żeby fitness połączyć także z przemyślaną dietą i suplementami. W ten sposób możesz łatwo osiągnąć zamierzone rezultaty. Fitness to doskonały trening dla każdej kobiety – warto spróbować w domu czy zapisać się do profesjonalnego klubu. Ruch to zdrowie!