Tipy / Porady / Ćwiczenia

Trening personalny

Chcesz wzmocnić mięśnie i popracować nad sylwetką? Skorzystaj z usług trenera personalnego, który opracuje dla Ciebie indywidualny plan zajęć. Od upragnionego celu dzielą Cię zaledwie 3 kroki!

Krok 1 – diagnostyka i plan treningowy

Pierwszym elementem, którym trzeba się zająć jest ocena Twojej sprawności fizycznej. Konieczne jest w tym celu obrazowanie ruchu i pełna diagnostyka funkcjonalna. Jej wyniki są zapisywane w systemie komputerowym. Na tej podstawie trener personalny dobiera realny program treningów nastawionych na szybkie rezultaty. Od tej pory czekają Cię regularne ćwiczenia pod okiem fachowców BODYWORK, którzy zadbają o to, by zajęcia były skuteczne i nie obciążały za bardzo organizmu. W osiągnięciu celu pomogą Ci profesjonalni trenerzy, masażyści, fizjoterapeuci i dietetycy, którzy będą wspierać Cię na każdym kroku. Nie tylko podzielą się wiedzą i cennymi wskazówkami, ale również zmotywują do działania. Dzięki nim szybciej osiągniesz sukces i łatwiej będzie Ci zmienić swój dotychczasowy tryb życia.

Krok 2 – regularne ćwiczeniach

Teraz pora na rozwinięcie swojego sportowego potencjału i pracy nad wymarzoną sylwetką. Ciało to najdoskonalsza maszyna treningowa. Żeby ćwiczenia były w pełni skuteczne, konieczna jest wszechstronna stymulacja ruchowa. W ten sposób szybko wzmocnisz mięśnie, ale także wyrzeźbisz swoją sylwetkę. Zajęcia powinny być różnorodne oraz nastawione na wszystkie partie ciała. Twój trener personalny z Poznania dobierze dla Ciebie odpowiednie formy aktywności z uwzględnieniem ćwiczeń siłowych. Regularny ruch z pewnością pomoże osiągnąć Ci cel.

Krok 3 – kontrola i prewencja

Do ćwiczeń trzeba podejść kompleksowo. Należy kontrolować efekty, a także niwelować ból mięśni i stawów. Trener personalny musi wiedzieć, jak funkcjonuje ludzkie ciało i znać się na rehabilitacji. To bardzo ważne przy regularnym wysiłku fizycznym. Takie podejście znacząco wykracza poza standardowe wyobrażanie o treningu personalnym. Należy także zwrócić uwagę na właściwą regenerację organizmu przed kolejnymi ćwiczeniami. Specjaliści z BODYWORK, Centrum Ruchu i Terapii, czyli nasi trenerzy personalni z Poznania, pomogą zadbać o te wszystkie elementy. Dzięki temu treningi będą efektywne, a przy okazji nie obciążą Twojego organizmu.