Tipy / Porady / Ćwiczenia

Yoga

Zbliża się wiosna, a zanim się obejrzymy, zawita do nas lato. Jak zadbać o swoje ciało, abyśmy mogli cieszyć się pięknym wyglądem na plaży, a nasze samopoczucie zdecydowanie się polepszyło? Oczywiście bardzo ważna jest dieta, jest to absolutna podstawa zdrowego stylu życia. Poza odpowiednim odżywianiem się, należy oczywiście zadbać o odpowiednią dawkę wysiłku fizycznego. Poza siłownią, basenem czy codziennym cardio, takim jak jogging, możemy również spróbować jogi. Jest to bardzo popularna forma ćwiczeń, nie bez przyczyny.

Joga to zestaw ćwiczeń, które angażują nie tylko ciało, ale i umysł. Bardzo ważne jest, aby przy praktykowaniu jogi dbać o prawidłowy oddech. Powie to każdy trener i jogin - oddech jest przy jodze najważniejszy! Pomaga nie tylko utrzymać ciało w odpowiednim stanie, ale także wyciszyć się i odprężyć, co również jest celem tych ćwiczeń.

Joga Poznań - czyli plusy tej formy aktywności.

  • Redukcja stresu: w naszym codziennym, zabieganym życiu, ważne jest abyśmy znaleźli sposób na redukcję stresu. Jest on bardzo szkodliwy dla naszego organizmu, mówi się, że znacznie zwiększa ryzyko zachorowań na różne dolegliwości, w tym nawet choroby nowotworowe. Sesja jogi kończy się zazwyczaj chwilą relaksu - savasaną, czyli momentem, w którym nasze ciało i umysł mają odpocząć.
  • Poprawa elastyczności i wygimnastykowania: nie musimy się martwić, że jesteśmy za mało wygimnastykowani, aby praktykować jogę! Możemy być pewni, że niezależnie od tego, szybko poprawimy elastyczność naszego ciała.
  • Poprawa krążenia i oczyszczanie z toksyn: każdy rodzaj wysiłku wspomaga pracę naszego serca, a joga jest w tym prawdziwym mistrzem! Dodatkowo, dzięki temu, że w czasie uprawiania jogi możemy się bardzo spocić - pozbędziemy się toksyn i wszystkiego tego, co zalega w naszym organizmie.
  • Odchudzanie: czyli jeden z najważniejszych powodów, dla których zaczynamy ćwiczyć. Rzeczywiście, szczególnie bardziej wymagające formy jogi, takie jak vinyasa wymagają od nas dużego nakładu pracy, a co za tym idzie - spalamy wtedy niechciany tłuszczyk.
  • Dodaje pewności siebie i otwiera: poprawna praktyka jogi sprawia, że stajemy się silniejsi, sprawniejsi oraz bardziej pewni siebie. Mamy lepszy kontakt z własnym ciałem, o którym tak często zapominamy w codziennym zabieganiu.

Gdzie ćwiczyć?

Joga Poznań to popularne wyszukiwanie - poza ćwiczeniami w domu, do których zachęcamy, warto zapisać się do odpowiedniej szkoły lub klubu sportowego. Szczególnie jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę, musimy dać sobie pomóc. Nieprawidłowo wykonywane pozycje mogą doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Dlatego warto zaufać profesjonalistom. Jednym z najlepszych miejsc, jakie możemy wybrać jest poznański klub sportowy Niku.

Duże doświadczenie w branży, nowoczesne sprzęty, dogodny dojazd oraz przedszkole, gdzie możemy zostawić swoje pociechy - to wszystko sprawia, że ich oferta staje się zdecydowanie konkurencyjna. Zajęcia jogi odbywają się w różnych godzinach, są dostosowane do każdego rodzaju zaawansowania. Nie zwlekajmy, aż lato nas zaskoczy - sprawdźcie ofertę niku.pl już dziś.

Tematy: