Tipy / Porady / Ćwiczenia

Zgrabne pośladki - ćwiczenia

Zgrabne pośladki to marzenie każdej kobiety. Dzisiejsze tempo życia jest szybkie, nie mamy na nic czasu, do tego dochodzi niezdrowe jedzenie, złe nawyki i profilaktyka, wszystko to działa przeciw zdrowiu i sylwetce. Oczywiście można wydać kilka tysięcy na zabiegi kosmetyczne, które ujędrnią pupę, ale czy warto? Może po prostu lepiej zorganizować sobie czas, by znaleźć pół godziny dziennie na ćwiczenia?

 

Prawda jest taka, że jeżeli bardzo chcesz to nic Cię nie powstrzyma, osiągniesz swój cel, po prostu uwierz w siebie! Na ćwiczenia nigdy nie jest za późno, to właśnie dzięki gimnastyce nasze ciało jest w lepszej formie, pozwalając zachować dobrą sprawność nawet w starszym wieku.

Bardzo dobrym ćwiczeniem na pośladki są przysiady.
Tak, te zwykłe uginanie nóg oddziałuje przede wszystkim na pupę. Aby jednak ćwiczenie przyniosło efekt musimy się trzymać kilku zasad. Po pierwsze, choć jest to męczące ćwiczenie, konieczna jest duża liczba powtórzeń, najlepiej od razu robić od 30 - 50 codziennie dokładając jedno powtórzenie, a z czasem wykonywać jedną serię rano i drugą wieczorem. Pamiętaj także o granicy, jedna seria nie powinna przekraczać 100-150 powtórzeń na serię. Trudne? Może i tak, ale czego nie zrobi się dla urody? Kolejna rzecz to technika, pamiętaj, zawsze zachowuj plecy proste, nogi w kolanach uginaj do kąta prostego. Uginając nogi staraj się wypchnąć klatkę piersiową do przodu, a stopy utrzymuj równolegle do siebie, ustaw je na szerokości barków. Unosząc tułów napinaj pośladki, opuszczając rozluźniaj je.

Innym dobrym ćwiczeniem na pośladki jest wchodzenie na stopień (np. schodowy). Jak wygląda to ćwiczenie? Stoisz przed schodkiem, wchodzisz na niego najpierw prawą nogą, a potem lewą, schodzisz odwrotnie: najpierw lewą potem prawą. Dobrze jest to robić w rytm muzyki. Pozornie ćwiczenie nie wymagające sporo energii, ale potrafi zmęczyć, jednak efekty będą zauważalne już po 3 tygodniach.

Dobre ćwiczenia na pośladki można wykonywać także w pozycji leżącej. Leżąc na klatce piersiowej jednocześnie podnosisz bark, ręce i nogi, to tak zwane "wznosy na klatce piersiowej". Unosząc nogi w tej pozycji tyłek napina się automatycznie. Skorzysta także na tym twój kręgosłup, na który również to ćwiczenie ma pozytywny wpływ. Leżąc na plecach unosimy nogi na wysokość ok. 20 cm jednocześnie unosząc barki. Wytrzymujemy w tej pozycji około 4 sekundy i opuszczamy. Jest to ćwiczenie dobrze znane z treningu "Aerobiczna 6 Weinera", przeznaczonego na brzuch. Ale równie dobrze wpływa na pośladki, ujędrniając je.

Kolejne ćwiczenie na jędrną pupę. Leżąc na boku uginamy nogi w kolanach, tą nogę, która leży na drugiej podnosimy i opuszczamy w sposób dynamiczny. Nasze mięśnie nie tylko się rozrosną, ale także rozciągną. Ćwiczenie to powinno wykonywać się na obu bokach, tak aby oba pośladki rozwijały się równomiernie.

Jeżeli lubisz bieganie, to dobra wiadomość dla Ciebie. Pośladki również je lubią. Kiedy biegniesz, wykonujesz wiele ruchów nogami. W tych ruchach swój udział mają także mięśnie pośladkowe, choć niewielki, to przy takiej ilości powtórzeń zauważalny.

"Delfiny" to intensywne ćwiczenie ogólnorozwojowe. Jego wpływ na pośladki jest potwierdzony. To ćwiczenie wykonuj zawsze gdy jesteś rozgrzana. Jak wygląda to ćwiczenie? Klęcząc na kolanach uginasz tułów i opierasz go na wyprostowanych rękach. Teraz nogami wykonujesz skok w tył, tak jakby do wykonania pompek, następnie wracasz do pozycji wyjściowej i robisz wyskok w górę. Intensywne ćwiczenie, wymaga wielu powtórzeń w maksymalnym tempie, dlatego zaleca się je bardziej zaawansowanym.

Pamiętaj, każda aktywność fizyczna - najlepiej regularna - poprawia nie tylko wygląd fizyczny lecz również wprowadza nas w pozytywny nastrój i dodaje energii!