Tipy / Porady / Ćwiczenia

Trening personalny

Jeśli będziesz sukcesywnie ćwiczyć, możesz osiągnąć wszystko, na czym Ci zależy. Niestety, czasem na efekty czeka się zbyt długo. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług trenera personalnego, który ułoży plan treningowy dostosowany do Twoich potrzeb, oczekiwań i stanu zdrowia. Dla kogo jest takie rozwiązanie i czego można się spodziewać? Przeczytaj i dowiedz się, czy to opcja dla Ciebie!

 

Co to jest trening personalny?

Jak wygląda trening personalny? Oprócz tego, że wykonujesz ćwiczenia, towarzyszy Ci doświadczony trener, który instruuje Cię krok po kroku. Plan jest ułożony zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Uwzględnia to, na czym najbardziej Ci zależy: spalenie tkanki tłuszczowej, budowa masy mięśniowej, zwiększenie siły lub wydolności, a może przygotowanie do sezonowej aktywności fizycznej, takiej jak narty czy trekking? Dobry trener dopasuje plan ćwiczeń do Ciebie i pomoże Ci osiągnąć cele treningowe znacznie szybciej.

Istotne jest również to, że w tym wypadku ryzyko kontuzji jest znacznie mniejsze. Wiele osób, nie mając lub nie wiedząc o możliwości skorzystania z takich usług, na siłowni wykonuje serie ze zbyt dużym obciążeniem lub za bardzo forsuje swój organizm. Przez to mogą pojawić się niebezpieczne dla zdrowia sytuacje. Trener personalny udzieli Ci szczegółowych informacji na temat techniki ćwiczeń, które będziesz wykonywać. Wzrasta wydajność, a ryzyko jest znacznie niższe.

Warto też zwrócić uwagę na to, jak wygląda pierwszy trening personalny. To czas na to, by trener osobisty poznał Twoje możliwości i zamiary. Dzięki temu może dostosować program do Ciebie i zrozumieć, jaka komunikacja Ci odpowiada.

Zalety treningu personalnego

Najważniejsze atuty treningów personalnych to:

  • Ćwiczenia są dobrane przez trenera, dzięki czemu szybciej możesz zaobserwować pożądane efekty.
  • Motywacja jest znacznie wyższa. Chętniej chodzisz na treningi, bardziej przykładasz się do odpowiedniego żywienia.
  • Motywacja jest stale podtrzymywana przez dobrego trenera. Nie zniechęcisz się po tygodniu – będziesz walczyć o swoje sukcesy.
  • Ryzyko kontuzji podczas treningu jest znacznie niższe. Warto mieć na uwadze, że tego typu urazy leczy się długo i często nieskutecznie. Treningi personalne są zdecydowanie bardziej bezpieczne.

Te czynniki sprawiają, że zajęcia z trenerem personalnym cieszą się dużym zainteresowaniem. Zapoznasz się z techniką i przyswoisz swój własny, dostosowany do siebie plan, który potem możesz realizować albo pod jego okiem, albo samodzielnie.

EMS – innowacyjny trening personalny

Interesującą formą treningu personalnego jest metoda EMS. W tym wypadku wykorzystuje się elektrostymulację mięśni. Na takim treningu personalnym nosi się specjalistyczny strój, który jednocześnie stymuluje 9 głównych partii mięśniowych. Wydajność wykonywanych ćwiczeń znacznie wzrasta. 20 minut z trenerem EMS odpowiada trzem treningom po 60 minut na siłowni. W tym wypadku również plan jest dostosowany do potrzeb konkretnego klienta. Ponadto treningi odbywają się tylko raz w tygodniu i trwają mniej niż pół godziny, dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych. W ten sposób z powodzeniem spalisz tkankę tłuszczową lub zbudujesz masę mięśniową, w zależności od tego, na czym zależy Ci najbardziej.

Zajęcia z trenerem personalnym EMS w BodyTec20+

W studiu BodyTec20+ prowadzi się treningi personalne EMS od lat. Doświadczeni trenerzy wprowadzają w tajniki metody i przedstawiają bezpieczne techniki wykonywanych ćwiczeń. Wszystko odbywa się w zdrowym podejściu do własnego ciała i w harmonii z własnymi oczekiwaniami. Jak wygląda w BodyTec20+ trening personalny? Pierwszy jest poświęcony analizie składu ciała i zrozumieniu Twoich potrzeb i możliwości. Następnie układa się specjalistyczny plan. Możliwe jest dodatkowo zamówienie zdrowej diety, która dostarczy wszystkich niezbędnych podczas treningów personalnych EMS składników odżywczych.

To, co dla zespołu BodyTec20+ jest szczególnie istotne, to motywacja. Każdy trener personalny jest przeszkolony w tym zakresie, a monitoring postępów sprawia, że podopieczni są bardziej chętni do walki o własną sylwetkę. Skontaktuj się ze studio treningu personalnego BodyTec20+ i umów się na próbne spotkanie, podczas którego poznasz tę niezwykłą metodę!