Tipy / Porady / Ćwiczenia

trener personalny

Trener personalny online to propozycja dla osób, które są zainteresowane aktywnym i zdrowym stylem życia. Nie jest żadną tajemnicą, że pandemia koronawirusa utrudniła lub uniemożliwiła wielu osobom realizowanie planu treningowego w fitness clubach. Sporo ludzi zdecydowało się wówczas na tworzenie domowych siłowni. Osoby, które tego nie zrobiły, obecnie mogą narzekać na zbędne kilogramy. Trening online pozwala na indywidualne podejście do Twoich potrzeb i oczekiwań. Dlatego nie czekaj dłużej — sprawdź, jakie korzyści mogą Ci przynieść regularne treningi online.

 

1. Dla kogo trener personalny online?

2. Czy trening personalny jest dla wszystkich?

3. Nie tylko plan treningowy

Można powiedzieć, że ćwiczenia fizyczne nigdy wcześniej nie były tak potrzebne, jak obecnie. Chodzi o to, że świat zaatakowała epidemia otyłości. Zdrowie jest zagrożone — może je uratować utrata wagi. Otyłość obniża jakość i komfort życia. Osoby z problemem nadwagi dość często wstydzą się zapisać do fitness clubu, gdyż boją się oceny innych ludzi. Niektórzy nie są w stanie unormować obowiązków zawodowych i rodzinnych. Dlatego świetnym wyjściem z takich sytuacji są treningi z trenerem osobistym w formie online. Zawsze można znaleźć czas na trening w taki wydaniu, zwłaszcza że nie marnuje się czasu na dojazdy. Być może początki współpracy nie będą łatwe, ale bez obawy — trener personalny online dopasuje ćwiczenia do Twoich możliwości.

Dla kogo trener personalny online?

Trening personalny online jest dedykowany dla osób, które chcą osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma znaczenia, w jakim stanie wyjściowym teraz jesteś. Ważne jest, że chcesz ćwiczyć. Program ćwiczeń online będzie uzależniony od stopnia zaawansowania i Twoich preferencji. Jeśli jesteś osobą początkującą, to na treningu zaczniesz od ćwiczeń dostosowanych do Twojej kondycji fizycznej. Nikt z dnia na dzień raczej nie przemieni się w sportowca, ale z odpowiednim planem treningowym już wkrótce zobaczysz satysfakcjonujące efekty. Trener online zwraca uwagę na ćwiczenia, które wykonujesz, czyli od razu zauważy, że na przykład wykonujesz je nieprawidłowo. Takich uwag nie otrzymasz, będąc na przykład na siłowni, gdzie nie zawsze masz możliwość pracy z własnym trenerem personalnym.

Czy trening personalny jest dla wszystkich?

Trener personalny online to rewelacyjna okazja na treningi dla osób, które chcą aktywność fizyczną realizować w domu lub w biurze. Co więcej, jest to szansa na pracę z trenerem personalnym online dla osób, które źle znoszą pracę w grupie (introwertycy), nie chcą być oceniani przez innych, a czas przejazdów do fitness clubów może im całkowicie zniszczyć starannie ułożony plan dnia. Treningi personalne pomagają w doborze odpowiednich ćwiczeń — nie każdy przecież ma identyczne problemy z sylwetką. Indywidualny plan treningowy to zdecydowanie więcej korzyści i świetnych rezultatów. Skutecznie pomogą zrzucić zbędne kilogramy. Trener zawsze profesjonalnie odpowie na zadawane pytania dotyczące treningu.

Nie tylko plan treningowy

Bardzo dobrze jest łączyć plan żywieniowy z planem treningowym. Dieta plus ćwiczenia dopasowane przez trenera personalnego to sposób na to, by osiągnąć najlepsze efekty. Osoby, które zwalczają otyłość, muszą pamiętać o tym, że trening personalny online nie może być przerywany — praca nad sylwetką musi trwać cały czas. Chodzi tutaj o na przykład o kilkutygodniowe czy wielomiesięczne przerwy, które otwierają wrota dla efektu jo-jo, zwłaszcza jeśli dana osoba wraca do starych nawyków żywieniowych.