Tipy / Porady / Ćwiczenia

krav maga

Krav Maga to sztuka walki stworzona przez Żydów, zyskała popularność w Izraelu i na całym świecie. To system walki skoncentrowany na skuteczności, jest używany przez izraelską armię i policję, jak również przez cywilów.

Charakterystyka i przeznaczenie Krav Magi

Ten system sztuki walki skierowany jest do osób, które chcą poprawić ogólną sprawność fizyczną oraz zwiększyć poczucie samoobrony, może być dostosowany do potrzeb różnych grup wiekowych, płci i poziomów zaawansowania. Sztuka walki krav maga oparta jest na naturalnych ruchach ciała, dzięki czemu jest stosunkowo łatwa do opanowania dla osób bez doświadczenia. Krav Maga skupia się na szybkim zakończeniu walki, dzięki czemu jest to idealna sztuka walki dla osób, które chcą szybko i skutecznie się bronić.

Krav Maga skoncentrowana jest na przetrwaniu, a nie na sportowym aspekcie walki. Treningi Krav Maga obejmują różne scenariusze walki, takie jak walka z nożem, kijem lub broń palną, co pozwala na przygotowanie do rzeczywistych sytuacji zagrożenia.

W treningu Krav Maga, uczy się również umiejętności psychologicznych, takich jak koncentracja i opanowanie w sytuacjach stresu, co pozwala na lepsze radzenie sobie z trudnymi sytuacjami.

W procesie nauki Krav Maga ważną rolę odgrywa praktyka z wykwalifikowanym trenerem. Treningi z doświadczoną osobą pozwolą na wykonywanie ćwiczeń w prawidłowy sposób, co czyni trening efektywnym oraz zapobiegnie wystąpieniu możliwych kontuzji.

Krav Maga to systemem walki skoncentrowany na skutecznej obronie przed różnymi rodzajami ataków. Motto przewodnie to "przetrwanie przez skuteczność" - ta filozofia oznacza, że najważniejsze to skutecznie bronić się i zakończyć walkę tak szybko, jak to możliwe, co czyni ją idealnym dla osób, które chcą poprawić swoją samoobronę.


Jakie są zalety trenowania sztuki walki krav maga:

 • Poprawa kondycji fizycznej i wzmocnienie mięśni poprzez intensywny i różnorodny trening
 • Pozwala na szybkie reagowanie w sytuacjach awaryjnych
 • Nabycie umiejętności samoobrony jak m.in. ciosy, kopnięcia, chwyty, zapasy, duszenia
 • Krav maga jest również skuteczną metodą rozwijania pewności siebie, samodyscypliny, koncentracji, i innych cech, które przydają się również poza salą treningową
 • Poprawa koordynacji ruchowej
 • Nauka skutecznego radzenia sobie z trudnymi sytuacjami
 • Możliwość nauki w grupie, co zwiększa motywację
 • To także pozytywny wpływ na ogólne zdrowie i dobre samopoczucie

 

Jeśli chcesz przeżyć nową przygodę, a przy okazji nauczyć się tej sztuki walki, polecamy odwiedzić białostocki klub: Akademia Sportów Walki "Słowiańska Duma". Oferta tej szkoły walki i samoobrony to nie tylko Krav Maga. Tutaj możesz trenować także:

 • samoobronę
 • boks - jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych dyscyplin sportu, pozwalającą na rozwój siły, wytrzymałości i koordynacji ruchów
 • kickboxing, który jest połączeniem boksu z kopnięciami, dającym Ci możliwość rozwijania swoich umiejętności zarówno w zakresie rąk, jak i nóg
 • trening obwodowy i wydolnościowy, który połączy w sobie ćwiczenia siłowe i cardio, co pozwoli Ci na rozwój swojej siły, wytrzymałości i sprawności w jednym treningu.

Zapraszamy !