Wydarzenia

Wielka fitnessowa fiesta – jak podsumowała Międzynarodową Konwencję Fitness EU4YA w Poznaniu jedna z uczestniczek – zgromadziła rekordową liczbę szkół fitness, bo aż dziesięć. Nasza Akademia zaproponowała lekcje z najwyższej klasy prezenterami oraz ofertę szkoleniową. W ciągu trzech dni (18-20.05) w konwencji wzięło udział prawie 900 osób. Prezentacje IFAA spotkały się z wielkim zainteresowanie. Dziękujemy za Wasz udział i pozytywną reakcję. Poniżej zapraszamy do krótkiej relacji i galerii zdjęć.

Podczas Konwencji EU4YA gościliśmy niezwykle utalentowanego tancerza, prezentera i choreografa, Morisa Cardone. Chociaż urodził się w Niemczech, to z pochodzenia jest Włochem. Ale – jak sam mówi – dobrze czuje się w całej Europie. I jest zachwycony przyjęciem, z jakim spotkał się w Poznaniu.


Moris pojawia się regularnie na festiwalach tańca i konwencjach fitness. Swoje taneczne pasje realizuje w różnorodnych stylach, jak hip hop, latin, ragga, street- funky- pop- i modern jazz, oraz funky house i aerodance.  Jego lekcje kipią energią, są pełne kreatywnych rozwiązań. On sam jest bardzo inspirującą osobowością. Na scenie podziwialiśmy jego dynamikę i precyzję ruchów w lekcjach „GlaMoris Dance” oraz „Latino Assoluto”, w których był autentycznie porywający.

Drugim zagranicznym gościem Akademii IFAA był ceniony i lubiany Mathias Naujocks, który specjalizuje się w treningach wzmacniających i prozdrowotnych, jak Flexi Bar, KettleBell Workout, Healthy Back, ale też uwielbia step i prowadzi te lekcje fascynująco. Mathias zaprosił uczestników na lekcję zdrowego kręgosłupa „Healthy Back Flow” oraz nowy program w Akademii IFAA, jakim  jest „SPEEDBALLSM Fitness”.
SpeedballSM Fitness to wszechstronny program treningowy z wykorzystaniem niedużej piłki lekarskiej – wyciskacz potu, spalacz kalorii, ale też zaskakujący inteligentnymi kombinacjami ruchów, przez co nie daje szansy na nudę. We współpracy z pomysłodawcą koncepcji, Amerykaninem Stevem Feinbergiem, IFAA, jako jedyna akademia fitness w Europie, prowadzi szkolenia z tej formy treningu funkcjonalnego.

Podczas Konwencji EU4YA nie zabrakło prezentacji najbardziej znanych twarzy IFAA Polska. W piątkowym „polskim dniu” podczas lekcji „Step Moments” Pawła Oracza, Tomasza Kostro i Marcina Zierałki duża hala Euforya wypełniła się po brzegi. Natomiast w niedzielę rewelacyjną zabawę i niezapomniane taneczne przeżycia zapewniły: Magdalena Prieditis i Agnieszka Bota w lekcji „I ? Dance”. Od wielu osób usłyszeliśmy, że była to najlepsza lekcja tej konwencji.

Cieszymy się, że z żywym zainteresowaniem uczestników spotkała się lekcja Vinyasa Power Yoga, którą poprowadziła w niedzielę, 20 maja, Magdalena Prieditis. Dla instruktora fitness joga może być bardzo ciekawym uzupełnieniem warsztatu, a  czasem jej praktykowanie i nauczanie staje się głównym zajęciem zawodowym. Vinyasa Power Yoga charakteryzuje się płynnymi, ale i dynamicznymi sekwencjami ruchów, które wręcz przypominają swego rodzaju taniec. Są one ściśle skorelowane z rytmem oddechowym, są bardziej zorientowane na fitness i wyraźnie podnoszą poziom odczuwanej energii. Ruch jest traktowany jako forma medytacji.

Z przyjemnością informujemy, że podczas Konwencji EU4YA zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego Konkursu TOP POLISH FITNESS  PRESENTER 2011, organizowanego przez firmę ekspertfitness.com. Laureatami dwóch pierwszych miejsc zostali szkoleniowcy i prezenterzy IFAA Polska: Paweł Oracz i Magdalena Prieditis. Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia i gratulujemy obojgu.

Warto wspomnieć, że w ramach Kongresu FIT-EXPO trendy i innowacje w dniu 18.05 jedną z prelegentek była Agnieszka Mickiewicz. W swoim wystąpieniu przedstawiła najistotniejsze zagadnienia edukacji instruktorów i trenerów fitness w Polsce.