Ćwiczenia - Siłownia

Planujesz rozpocząć swą przygodę z regularnymi ćwiczenia i wybierasz się na siłownię bądź do klubu fitness? Przydadzą Ci się konkretne sprzęty i gadżety. Sprawdź, jakie akcesoria warto zabrać ze sobą.

Torba sportowa na siłownię

Wybierając się na siłownię, koniecznie zabierz ze sobą dobrej jakości torbę. To praktyczny gadżet, który pozwoli Ci na łatwe i wygodne przetransportowanie stroju sportowego i butów. Zmieścisz w nim chłonne ręczniki z mikrofibry, butelkę z wodą i drobną przekąskę. Polecanym wyborem są torby ze specjalną przegrodą na produkty spożywcze, buty oraz mokre ręczniki. Torba powinna mieć solidne uchwyty do noszenia w dłoni oraz regulowany pasek do noszenia na ramieniu. Dobrze, aby została wykonana z wodoodpornego materiału.

Ręczniki z mikrofibry na siłownię

Kolejnym niezbędnym akcesorium są ręczniki z mikrofibry, takie jak np. https://be-active.pl/pol_m_fitness_Akcesoria-fitness_reczniki-szybkoschnace-377.html. Pozwolą one na przecieranie szyi i twarzy podczas intensywnego wysiłku, ale również są niezbędne, gdy chcesz wziąć prysznic po opuszczeniu sali treningowej. Ręczniki z mikrofibry powinny być miękkie, chłonne i prane po każdym powrocie z siłowni.

Butelka lub shaker

Obowiązkowym akcesorium, które powinno znaleźć się w Twojej torbie, jest shaker bądź butelka na wodę. Są one niezbędne, gdy chcesz zabrać ze sobą wodę do picia, ewentualnie również odżywkę dla sportowców. Wybierając produkt, weź pod uwagę pojemność, łatwość czyszczenia, materiał wykonania i szczelność butelki. Specjalne modele na siłownię powinny bowiem mieć odpowiednie zamknięcia, które zabezpieczają przed wylaniem się płynu, a jednocześnie muszą być łatwe w otwieraniu, co przekłada się na komfort korzystania.

Mata do ćwiczeń

W wielu siłowniach mieści się także strefa fitness. Mimo że zazwyczaj w obiektach tych znajdziesz wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria, to jednak niektóre z nich, ze względów higienicznych, lepiej wziąć ze sobą z domu. Jednym z takich gadżetów jest mata do ćwiczeń. Wybierając produkt, warto zwrócić uwagę na jakość i materiał wykonania, a także wymiary.

Ochraniacze, opaski elastyczne, usztywniacze

Przydatne akcesoria na siłownię to również opaski elastyczne, usztywniacze i ochraniacze. To przedmioty dedykowane zwłaszcza osobom narażonym na kontuzje lub po urazach, które chcą dobrze ochronić newralgiczną część ciała lub konkretny punkt po kontuzji.

Opaski frotte na nadgarstki

W podręcznej torbie na siłownię przydadzą się też opaski frotte, które można założyć na nadgarstki. To szybki i wygodny sposób na otarcie potu z czoła. Należy je regularnie prać po każdym użyciu, dlatego warto mieć w zapasie przynajmniej jeden dodatkowy komplet.