Sprzęt / Wyposażenie, Kluby - Siłownia

Siłownia plenerowa

Siłownie plenerowe z krotoszyńskiego Jotkela świetnie nadają się na wszelkie otwarte przestrzenie, można je montować na skwerach, terenach szkolnych, ośrodkach rekreacyjnych. Są znakomitą ofertą dla samorządów, szkół, ośrodków treningowych, klubów sportowych.


Stowarzyszenie "Wspólnie dla Biadek" zakończyło realizację dwóch projektów pn. "Plac zabaw w Biadkach - miejscem rekreacji i integracji mieszkańców" oraz "Żyjmy zdrowo i aktywnie".


Realizacja wspomnianych projektów okazała się strzałem w dziesiątkę. Chętnych do korzystania z urządzeń na placu zabaw jak i ze sprzętów do ćwiczeń siłowych nie brakuje. To bardzo dobry sposób na zagospodarowanie wolnego czasu przede wszystkim dzieciom i  młodzieży.Elementem łączącym wszystkie pojedyncze urządzenia jest pylon, to do niego za pomocą dołączonych do każdego urządzenia zestawów śrubowych montuje się części, czy to prasy nożnej czy orbitreka.
Siłownie zewnętrzne systemu JotActiv umożliwiają montaż dwunastu różnych urządzeń. Od drabinki, przed podciąg nóg, przez prostownik grzbietu aż po twister. Można, ćwicząc na nich, wzmocnić mięśnie brzucha, bioder, nóg i rąk poprawić koordynację ruchową czy krążenie. Krótko mówiąc – zrobić wszystko to, co na zwykłej siłowni pod dachem.

Siłownie plenerowe z krotoszyńskiego Jotkela świetnie nadają się na wszelkie otwarte przestrzenie, można je montować na skwerach, terenach szkolnych, ośrodkach rekreacyjnych. Są znakomitą ofertą dla samorządów, szkół, ośrodków treningowych, klubów sportowych.
Wiele lat doświadczeń w produkcji wyrobów metalowych pozwoliło krotoszyńskiej firmie na dobranie takich technologii malowania (farby proszkowe najwyższej jakości), która zabezpiecza elementy systemu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Gwarantuje to długoletnie użytkowanie systemu.
Siłownie plenerowe są łatwe w obsłudze, mogą być użytkowane zarówno przez młodzież szkolną jak i seniorów.
Pylon, który łączy wszystkie elementy systemu JotActiv spełnia również rolę punktu informacyjnego. To na jego środkowej tablicy umieszczane są naklejki. Dzięki nim użytkownik dowie się jak ćwiczyć na danym urządzeniu, tak by uzyskać maksymalny efekt.
Jakość potwierdzona certyfikatami TÜV Rheinland Polska


W ramach pierwszej inwestycji wybudowany został nowoczesny i kolorowy plac zabaw. Prace obejmowały przygotowanie terenu oraz montaż urządzeń: zestawu zabawowego, huśtawki podwójnej, huśtawki wagowej i karuzeli. Elementy placu zabaw zamontowała firma Inter-flora Sp. z o.o. z Wrocławia.
Teren przygotowała firma p. Edwarda Krawczyńskiego z Krotoszyna. Koszt przedsięwzięcia wyniósł  35.499,03 zł, z czego 70 % stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW),  28,16 % pochodzi z budżetu Miasta i Gminy Krotoszyn, pozostała część ze środków stowarzyszenia. Ponadto stowarzyszenie dokupiło ze swoich środków sprężynowca, który jest ciekawym uzupełnieniem placu zabaw.

W ramach drugiej inwestycji powstał nowoczesny teren sportowy obejmujący betonowy stół do tenisa oraz cztery podwójne urządzenia siłowni zewnętrznej.  Stół do tenisa zamontowała firma FENSTER s.c. z Bydgoszczy.  Koszt inwestycji wyniósł 28.854,42 zł z czego 70 % stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW),  29,46 % pochodzi z budżetu Miasta i Gminy Krotoszyn, pozostała część ze środków stowarzyszenia. Ze swoich środków stowarzyszenie zapłaciło za położenie kostki brukowej wokół stołu do tenisa.