Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Boostery testosteronu przez wiele osób błędnie kojarzone są ze środkami dopingującymi, gdyż u wielu z nas słowo testosteron kojarzy się dość jednoznacznie. Warto jednak zgłębić się nieco bardziej w ten temat gdyż tak naprawdę jest to grupa suplementów których podstawowym zadaniem jest podwyższenie poziomu naszego naturalnego testosteronu w osoczu krwi. Booster ( z ang. wzmacniacz ) testosteronu w odróżnieniu od syntetycznego hormonu nie wykazuje żadnych skutków ubocznych oraz nie wpływa negatywnie na naszą gospodarkę hormonalną. Tego rodzaju suplementy w zdecydowanej większości oparte są o składniki które już od setek, a nawet tysięcy lat wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie ludowej wielu krajów. Szczególną popularność tego rodzaju zioła uzyskiwały na kontynencie Azjatyckim.

Kto powinien sięgać po boostery testosteronu?

Są to produkty skierowane do mężczyzn którzy pragną naturalnie zwiększyć poziom tego hormonu. Często możemy spotkać się z opiniami, że sprawdzają się one jedynie po ukończeniu 35 – 40 lat gdyż do tego czasu nasze ciało i tak produkuje ogromne ilości tego hormonu. Jest to jednak jedynie tylko po części prawda. Choć istotnie nasze ciało wytwarza największe ilości hormonów płciowych w młodym wieku, to jednak nie u każdego młodego człowieka ta produkcja jest tak intensywna. Przyjmuje się, że norma testosteronu u zdrowych mężczyzn to pomiędzy 2,3 a 9,8 ng/ml, jeśli więc nasz wynik znajduje się w dolnych granicach normy bądź poniżej, to nawet mimo młodego wieku możemy doskonale odczuć działanie takich suplementów.

Jak naprawdę działają ?

Suplementy tego typu najlepiej odczuwamy po kilkunastu dniach suplementacji kiedy to ich stężenie w komórkach wzniesie się na optymalnie wysoki poziom. Odczuwalnymi skutkami ich działanie mogą być taki symptomy jak:

  • szybsza regeneracja
  • lepsza jakość umięśnienia
  • wzrost poziomu libido
  • lepsze samopoczucie
  • zwiększenie sił witalnych
  • duża witalność oraz energia

Są to najczęściej odczuwalne efekty wysokiej jakości boosterów testosteronu, które przekładają się również w konsekwencji na wzrost siły, wytrzymałości oraz masy mięśniowej. Niestety wiele produktów na rynku nie posiada wystarczająco przemyślanych składów i oparte są o substancje wpływające jedynie na libido przez co wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż tak naprawdę ma do czynienia z boosterami libido, a nie testosteronu. Warto zatem wybierać produkty oparte o następujące substancje:

Mangosteen Extract – jest to jeden z najciekawszych związków nowej generacji odpowiedzialnych za wzrost naturalnej produkcji testosteronu. Posiada potwierdzoną skuteczność w badaniu z wykorzystaniem ludzi, w tym również osób wytrenowanych. Niemal wszystkie suplementy które zawierają w składzie ten związek cieszą się rewelacyjnymi opiniami na rynku i działają niezwykle kompleksowo. Poza realnym wzrostem poziomu testosteronu znacznie poprawia detale naszej sylwetki podnosząc jej gęstość oraz przyczyniając się do redukcji zatrzymanej wody podskórnej.

Arimestane – jest to substancja syntetyczna która od wielu lat stosowana jest w suplementach obniżających poziom szkodliwych estrogenów oraz poprawiających jakość naszej sylwetki. Jest zaliczana do grupy inhibitorów aromatazy które hamują nadmierną aktywność estrogenów i zapobiegają przekształcaniu się w nie naszego cennego testosteronu. Arimestane nie tylko poprawia jakość naszej sylwetki, ale także wykazuje potencjał anaboliczny dla tkanki mięśniowej przez co idealnie sprawdza się w tzw. okresie rekompozycji składu ciała lub budowy masy jakościowej.

7-hydroksy-4-imidazoil-flavan – jest to absolutnie wyjątkowy związek będący obiektem zainteresowania szerokiej liczby badaczy i specjalistów na całym świecie. Jedno z przeprowadzonych badań wykazało potencjał znacznie przewyższający znany i ceniony inhibitor aromatazy jakim jest formestane. Związek ten doskonale sprawdza się także u osób stosujący inne boostery testosteronu lub środki dopingujące gdyż hamuje aktywność estrogenów i dba o wysokie stężenie realnie działającego testosteronu.

Tongkat Ali – znany również jak LongJack lub Żeń-szeń Malezyjski. Używany od tysięcy lat w medycynie ludowej i ceniony po dzisiejszy dzień w taki sam sposób. Jest to związek którego skuteczność potwierdzają setki badań na całym świecie, doskonały booster zarówno testosteronu jak i libido. W wielu krajach stosowany również w leczeniu zaburzeń erekcji czy impotencji. Pozwala odzyskiwać siły witalne, działa prozdrowotnie na cały organizm oraz reguluje wszelkie zaburzenia hormonalne u mężczyzn.

Divanillyl Tetrahydrofuran – opatentowany ekstrakt pozyskiwany z Pokrzywy Zwyczajnej, rośliny o szerokich właściwościach zarówno prozdrowotnych jak i poprawiających osiągi sportowe. Jest uważany za związek który od wielu lat jest liderem wśród suplementów podnoszących testosteron. Zawiera aktywne biologicznie ligany które posiadają unikalną zdolność do naśladowania działania hormonów w ludzkim organizmie. Jest to silny związek anaboliczny który wpływa przede wszystkim na poziom wolnego testosteronu, czyli jedynego wartościowego dla sportowców i mężczyzn dążących do wzrostu libido.

Brassaiopsis glomerulata – to unikalny i rzadko spotykany w suplementacji krzew który jest źródłem najskuteczniejszych inhibitorów aromatazy naturalnego pochodzenia. Co istotne związek ten wykazał w niezależnych testach niemal identyczną skuteczność jak produkty wydawane wyłącznie na recepty które nie są wolne od skutków ubocznych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób które w pełni naturalny sposób pragną uzyskać doskonałą estetykę sylwetki oraz zapewnić swojej muskulaturze harmonijny rozwój.

Jaki zatem booster testosteronu wybrać?

Przede wszystkim najważniejszym kryterium powinien być skład danego suplementu gdyż to właśnie on decyduje o Jego skuteczności, a nie rozbudowana kampania marketingowa. Większość producentów sprzedających cynk, witaminy czy zioła typu maca jako boostery testosteronu niestety z pewnością nie będzie w stanie usatysfakcjonować osób wymagających realnego działania. Wybierajmy produkty wieloskładnikowe, oparte o wyżej wymienione substancje bądź korzystajmy ze specjalistycznych źródeł wiedzy jakRanking Boosterów Testosteronu na Forum-Sportowe.pl

https://forum-sportowe.pl/topic/818-najlepsze-boostery-testosteronu-i-tabletki-na-potencje-ranking/