Suplementy / Odżywki / Witaminy - Siłownia

Wybór suplementów i odżywek dla sportowców jest aktualnie bardzo duży. Jak jednak dostosować produkt odpowiednio do efektów, jakie chcemy osiągnąć? Po które odżywki sięgnąć przy redukcji, a które będą właściwe na zbudowanie masy?

 

Regularne treningi mogę przynieść rewelacyjne efekty. Oczywiście będzie tak, jeśli będziemy przestrzegać także diety i dołączymy do niej odpowiednią suplementację. Kluczową kwestią przy budowie ''nowej'' sylwetki jest także stosowanie odżywek sportowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Ich zadaniem jest bowiem mobilizacja organizmu do szybszej budowy tkanki mięśniowej, czy też spalania tłuszczu. Dla jasności, nie jest to żadna czarodziejska różdżka, a produkty, wspomagające działanie procesów zachodzących w naszych ciałach. Obecnie w sklepach znajdziemy ogromny wybór odżywek dla sportowców. Jak wybrać taką, która pomoże nam w osiągnięciu celu? Jak zbudować masę, a jak ją skutecznie zredukować?

Skuteczna dieta i treningi — dlaczego warto stosować odżywki?

Każdy z nas musi dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość makroelementów oraz innych składników odżywczych. Jest to szczególnie istotne, gdy regularnie trenujemy, gdyż podczas ćwiczeń pozbywamy się wielu z tych substancji, w związku z czym zapotrzebowanie na nie wzrasta. Odżywki białkowe i różnego rodzaju suplementy uzupełniają więc utracone wcześniej mikro i makroelementy. Dzięki temu mamy siłę do dalszych treningów, a co najważniejsze, nasz organizm pracuje sprawnie, wspierając przy tym budowę mięśni.

Bardzo mylne jest stwierdzenie, że odżywki białkowe są tylko dla zawodowych kulturystów. Odpowiednio dopasowany do potrzeb preparat doskonale sprawdzi się także u osób, które ćwiczą po prostu rekreacyjnie. Regularne uzupełnianie potrzebnych składników wspomaga pracę organizmu i pomaga nam osiągnąć efekt szybciej. Większa ilość energii to bowiem lepsze i skuteczniejsze treningi.

Jak skutecznie zbudować masę?

Jak zbudować masę ? Dodając do codziennego zapotrzebowania, dostosowaną na podstawie indywidualnych wyliczeń, dawkę kalorii. Może być ona skoncentrowana w posiłku, jednak większość specjalistów rekomenduje odżywki na masę, takie jak mutant mass .

Wiele osób regularnie odwiedzających siłownie zastanawia się, jak zbudować masę. Wbrew pozorom same intensywne treningi wcale nie muszą przynieść nam upragnionych efektów. Budowanie masy mięśniowej wymaga dużego zaangażowania, wiedzy i zmiany codziennych nawyków. Przede wszystkim jednak, aby mięśnie mogły urosnąć, niezbędna jest nam wcześniej nadwyżka kaloryczna.

Wokół ćwiczeń krążą różne mity i z pewnością zaliczyć można do nich to, rzeźbienie sylwetki wymaga redukcyjnej diety. Nic bardziej mylnego. Jeśli chcemy zbudować masę mięśniową, musimy bezpośrednio wpłynąć na nasz metabolizm. Mówiąc dokładniej, powinniśmy pobudzić reakcje anaboliczne w naszym organizmie. To one bowiem odpowiedzialne są za przyrost masy mięśniowej. Jednak, aby mogły one zajść, niezbędne są nam dodatkowe kalorie. Odżywki na masę są doskonałym ich źródłem, ponieważ prócz samej energii dostarczają także białka oraz kwasów tłuszczowych omega-3 i 6.

Jakie odżywki białkowe stosować na redukcji?

Utrata kilogramów to dla wielu proces bardzo żmudny i czasochłonny. Nie od dziś wiadomo, że zdrowe odchudzanie wymaga czasu. W każdym razie na pewno nie lubi pośpiechu. Aby schudnąć, nie są nam wcale potrzebne żadne diety cud i wymyślne jadłospisy. Zasada jest jedna — utrzymujemy ujemny bilans kaloryczny. Co jednak zrobić, by wraz z kilogramami nie stracić także zbudowanych wcześniej mięśni? Z tym zadaniem najlepiej poradzą sobie odżywki białkowe. Jednak w tym przypadku musimy trzymać się z daleka od produktów takich jak odżywki na masę. Jakie więc wybrać?

Przy diecie redukcyjnej najlepiej stosować białko serwatkowe. Dostępne są one w postaci proszku instant, który z łatwością rozrobimy z wodą lub mlekiem. Odżywki białkowe są przeważnie naprawdę pyszne, dlatego pieje się je z przyjemnością. Można potraktować je nawet jako deser.

Wybierając odżywkę, warto kierować się przede wszystkim zawartością białka. Im więcej go dostarcza, tym lepiej. Jednym z najczęściej polecanych produktów jest obecnie olimp whey protein complex . W jednej dawce znajdziemy tu aż 26 g białka. Co najważniejsze, taka porcja ma jedynie 134 kcal, w związku z czym nie musimy rezygnować z innych posiłków na rzecz protein.

Gdzie kupić odżywki i suplementy dla sportowców?

Odżywki na masę , a także odżywki białkowe stosowane przy redukcji kupujmy jedynie w sprawdzonych sklepach. Dzięki temu będziemy mieć pewność ich pochodzenia i skuteczności. Osoby regularnie trenujące szczególnie chętnie robią zakupy na Pakerszop.pl. W asortymencie tego sklepu znajdziemy ogromny wybór odżywek, suplementów oraz wielu innych produktów dla sportowców. Z pewnością dużym atutem są tu też bardzo atrakcyjne ceny i liczne promocje, dzięki czemu każdy, niezależnie od budżetu może zadbać o swą kondycję. Co więcej, na stronie sklepu dowiemy się także, jak zbudować masę mięśniową stosując poszczególne preparaty.